Czy Hołownia znowu się poplącze? „Palant” Hołownia ma „wypie…ć”

Czy Hołownia znowu się poplącze? „Palant” Hołownia ma „wypie…ć”

No nie tak płaczliwy Szymon Hołownia wyobrażał sobie współprace ze Strajkiem Kobiet. Polityk chciał się podlizać feministkom i poparł blokady miast, niszczenie kościołów i pomników, oraz napady lewicowych środowisk na osoby wierzące. Te jednak zamiast mu podziękować kazały mu „wypie…ć”.

Niby katolik Hołownia w programie TVN wypowiadał się na temat burd i rozruchów wszczętych po orzeczeniu TK, który uznał zabijanie dzieci ze względu na wady za sprzeczne z Konstytucją. Hołownia stwierdził, że popiera te jak je nazwał protesty i sam bierze w nich udział.

Co szokujące Hołownia nie dostrzega nic złego w niszczeniu kościołów i napadaniu na wiernych.

– Ja naprawdę uważam za idiotyzm atakowanie kościołów. Za głupotę przerywanie nabożeństw, bo to jest tracenie potencjalnych sojuszników dla sprawy, bo w tych kościołach też dziś jest mnóstwo ludzi, którzy czują oburzenie – powiedział.

Tak więc według niego niszczenie kościołów nie jest złe, a jedynie głupie z taktycznego punktu widzenia, bo może zniechęcać „potencjalnych sojuszników”. Zatem idąc tropem  myślenia płaczliwego Szymona,  niszczenie kościołów byłoby ok, gdyby miało dać ruchowi sojuszników… No brawo!

Hołownia chciał się podlizać feministkom, ale się mocno zdziwił. Nie wykluczone, że łza w oku Hołowni się pojawiła. Uczestniczki strajku kobiet dobitnie powiedziały mu co o nim myślą.

„Czy ktoś mógłby od nas powiedzieć panu Hołowni, żeby wypie***lał?” – napisały na oficjalnym koncie #StrajkKobiet na Twitterze.

„Bo my robimy rewolucję i nie mamy czasu zajmować się każdym politycznym palantem chętnym do powiezienia się na nas”.

Hołowni odpisała też Scheuring-Wielgus:

„Panie Szymonie Hołownio, jak można być takim kłamcą i tak cynicznie wykorzystywać Strajk Kobiet, Martę Lempart (jedną z liderek ruchu) i rzesze kobiet? Pan nigdy nie był z nami. Ma pan jasny pogląd-aborcję uważa ze zabójstwo. Serio, na plecach kobiet chce pan robić politykę? Straszne”.

Do wypowiedzi Hołowni w kwestii trwających w Polsce protestów odniósł się także Ogólnopolski Strajk Kobiet.

„Ekhm, protesty nie są po to, żeby pan Hołownia sobie na nich zarobił i wszedł do Sejmu celem urządzenia nam kolejnego katoGileadu, one są o Polskę! W bonusie pouczanie nas przez kolesia w garniturku, jak się robi rewolucję. Nowy poziom telewizyjnej patoopozycji bez skrupułów” – głosi wpis na oficjalnym koncie ruchu na Twitterze.

No cóż Szymonowi Hołowni znowu się nie udało…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *