Łukaszenka atakuję Andrzeja Dudę! Twierdzi, że sfałszował wybory w Polsce, a potem chciał urządzić powstanie na Białorusi

Łukaszenka atakuję Andrzeja Dudę! Twierdzi, że sfałszował wybory w Polsce, a potem chciał urządzić powstanie na Białorusi

No nie ma PiS i prezydent najlepszego okresu. Nawet sam Aleksander Łukaszenka skomentował obecna sytuację polityczną w Polsce. “Andrzej Duda wygrał fałszując wybory. Nie miał nawet jednego procenta przewagi”– uważa białoruski prezydent. “Kobiety powstały i zaczęły protestować nie tylko przeciwko zakazowi aborcji. To był wyzwalacz” – stwierdził.

Komentarz Aleksandra Łukaszenki na temat obecnej sytuacji politycznej w Polsce cytuje państwowa Białoruska Agencja Telegraficzna BiełTA.

„ Chcieli tu zorganizować rewolucję, nawet nie rewolucję, ale bunt, i ich samych to spotkało. Sytuacja w Polsce jest trudna i nie uspokoi się. To nie szumowiny protestują. Tam nie zbuntował się byle kto. Powstały kobiety i wiadomo, za co. Powstali chłopi, i wiemy, za co. Tak samo robotnicy i urzędnicy.”

“Kobiety powstały i zaczęły protestować nie tylko przeciwko zakazowi aborcji. To był wyzwalacz” – ocenił prezydent Białorusi, nieuznawany przez wiele krajów na świecie, po tym jak społeczność międzynarodowa uznała, że wybory na Białorusi zostały sfałszowane.” – stwierdził prezydent Białorusi.

Łukaszenka zarzuca fałszerstwo wyborcze w Polsce

„ Andrzej Duda wygrał fałszując wybory. Nie miał nawet jednego procenta przewagi. Wybory w Polsce zostały sfałszowane. Od tego się wszystko zaczęło, chcieli skierować na nas uwagę, ale Polacy nie są głupcami i zaczęli protestować” – stwierdził.

Dalej Aleksander Łukaszenka dodał, że Polska boryka się z poważnymi problemami gospodarczymi.

„Jest tam mnóstwo bogatych ludzi. Jest tam też wielu biednych. Przepaść między biednymi a bogatymi jest ogromna. To najbardziej niebezpieczna sytuacja dla każdego państwa” – uważa Łukaszenka. „Te problemy narosły i ostatecznie eksplodowały. Kwestie futer i aborcji były tylko wyzwalaczem. Wszystko prowadziło tam do rewolucji. Prosiłem, aby nie wtrącali się i naprawiali sprawy w swoim kraju. Postanowili zrobić inaczej” – powiedział białoruski prezydent.

One thought on “Łukaszenka atakuję Andrzeja Dudę! Twierdzi, że sfałszował wybory w Polsce, a potem chciał urządzić powstanie na Białorusi

  1. Niestety Pan Łukaszenko ma rację. Smutna prawda przeczuwana przez wielu Polaków zostaje potwierdzona przez prezydenta innego kraju. A jego wiedza w te klocki jest napewno większą niż nas samych. Polska rozpada sie na naszych oczach i boję się że będzie jeszcze gorzej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *