Korwin-Mikke ostrzega, że jak wygra Biden – “Wojna wisi nad światem” [KORWiN TV]

Korwin-Mikke ostrzega, że jak wygra Biden – “Wojna wisi nad światem” [KORWiN TV]

Janusz Korwin-Mikke był gościem w naszym “Wydaniu Specjalnym! Ameryka Wybiera” – tam ostrzegł co czeka świat, jak wybory w Stanach Zjednoczonych wygra Joe Biden. “Wojna wisi nad światem w tym momencie” – stwierdza prezes.

Prowadzący program zapytał Janusza Korwin-Mikke czy PiS w ogóle jest przygotowany na zwycięstwo Joe Bidena?

– Myślę, że absolutnie nie jest przygotowany. Będzie miał bardzo poważne trudności, bo w rządzie Pana Bidena będzie dużo ideologów lewicowych, którzy będą chcieli się wykazać. Z drugiej strony interesy państwowe, to interesy państwowe. Jeżeli je. Trump wywalczył tutaj parę bardzo intratnych kontraktów, to Pan Biden nie będzie tego niszczył – zaznaczył polityk.

Następnie spytano prezesa jak ocenia obecnych kandydatów na prezydenta i wiceprezydenta. Czemu tak źle oceni prezesa kandydatury Joe Bidena i Kamali Harris.

– Pan Donald Trump jest na wpół prawicowcem, to i tak znacznie lepiej niż Joe Biden, który jest takim miękkim prawicowcem. Ale za jego plecami stoi twarda “lewicówa”, czyli Kamala Hariss. Jej dojście do władzy to jest katastrofa nie tylko dla USA, ale i dla całego świata – ostrzega Korwin-Mikke.

– Jest to bardzo niepokojące. Wojna wisi nad światem w tym momencie – smutno stwierdził prezes.

Dalej zapytano prezesa czy uważa, że Donald Trump jest takim bezpiecznikiem przed wojna? i czy gdy dojdzie do władzy Biden, to może dojść do światowego konfliktu?

– Niestety obawiam się, że tak. Przypominam, że amerykański establishment w całości co do sztuki, czytało książkę
Alexisa de Tocqueville – ” O demokracji w Ameryce”. W niej jest wyraźnie napisane, że interesy USA i Rosji są ze sobą sprzeczne zasadniczo i któregoś dnia musi dojść do walki o prymat na świecie pomiędzy tymi państwami. A jako, że USA słabnie (…) co logiczne trzeba tą wojnę wywołać szybko – stwierdził lider Konfederacji.

W pewnym momencie programu Janusz Korwin-Mikke przestrzegł, że ewentualna wygrana Joe Bidena będzie tragiczna w skutkach dla Republikanów.

– Jak wygra Biden, to będzie taka sytuacja w USA, że nie będzie co zbierać w kolejnych wyborach – stwierdził prezes.

Prowadzący wydanie Karol Wilkosz, poprosił prezesa o wyjaśnienie tego pesymistycznego dla Republikanów scenariusza.

– Biden zrobi takie samo rozdawnictwo jak PiS w Polsce. A przypominam, że USA jest bogatym krajem, dużo bogatszym od Polski wiec sobie tam zrobią to rozdawnictwo. Biden bez skrupułów kupi sobie wyborców. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *