PILNE! Morawiecki zapowiedział zamknięcie szkoły, kin i galerii handlowych! [KORWiN TV]

PILNE! Morawiecki zapowiedział zamknięcie szkoły, kin i galerii handlowych! [KORWiN TV]

Premier Morawiecki zapowiedział kolejne obostrzenia. Czekają nas zamknięcia szkół, kin i galerii handlowych! Jak to nie pomoże – rząd wprowadzi totalny LOCKDAWN!

Mateusz Morawiecki na początku stwierdził, że pandemia nasila się i dlatego nasza odpowiedź musi być zdecydowana. Kolejne restrykcje są potrzebne. Chronimy przez to służbę zdrowia i ludzi. Dzisiaj blisko 25k przypadków to zdecydowanie zbyt dużo, żeby mówić o stabilizacji.

Premier dodał także, że: Handel – w mniejszych sklepach do 100 m2 będzie mogła przebywać 1 os/10m2, a w sklepach pow. 100m2 pozostaje 1os/15m2. Sklepy w galeriach handlowych będą zamknięte z wyjątkiem spożywczych, aptek, drogerii czy usług.

Premier Mateusz Morawiecki na konferencji zapowiedział, że: rozszerzamy naukę zdalną na klasy od 1-3; przedłużamy do końca listopada nauczanie zdalne dla uczniów klas starszych. Od soboty zamknięte będą kina i teatry, galerie, instytucje kultury; obiekty hotelarskie będą dostępne tylko dla gości odbywających podróże służbowe. W galeriach handlowych czynne tylko sklepy spożywcze, apteki i punkty usługowe.

Zdjęcie

Poniżej nagranie z konferencji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *