Polski Amerykanin mówi prawdę o społeczeństwie USA! “To jest przerażające!” [KORWiN TV]

Polski Amerykanin mówi prawdę o społeczeństwie USA! “To jest przerażające!” [KORWiN TV]

Gościem Karola Wilkosza w programie “Ameryka Wybiera” był Ian Kłosowiak, który mieszka w USA. Wypowiedział się na temat wyborów w USA i organizacji Black Lives Matter.

Wpierw zapytano się go, czy obawia się on zwycięstwa Joe Bidena.

– Większość ludzi jak są pytania sondażowe, boi się powiedzieć, że są Republikanami. Bo np. nakleisz nakleję Trump 2020, to będziesz się obawiał, że ktoś zniszczy ci samochód. Wiele osób po prostu się boi powiedzieć, że woli mieć Trumpa prezydentem niż Bidena – powiedział Kłosowiak.

 

 

– Dodatkowo te nowe zasady z głosowaniem kopertowym, to, że się wysyła swój głos przez pocztę, to jak niektórzy mówią, może zabrać nawet 5-10 dni, aż wszystko sie policzy i byśmy dowiedzieli się kto wygrał – dodał

Następnie zapytano go co myśli o Black Lives Matter i czy w USA dalej jest bezpiecznie?

– Ja uważam, że USA jest bardzo bezpiecznym miejscem w porównaniu z całym światem. A jeżeli chodzi o BLM? No to jest duży problem. Problem z policją. Policja jest super w USA, bardzo pomaga, szczególnie w miejscach gdzie jest więcej biednych. Gdzie jest więcej przestępstw – policja na prawdę pomaga.

– Ten cały BLM, to nie jest tylko temat o czarnych ludziach, to nie jest temat o czarnych. Oni używają tego jako system, żeby inne zasady wprowadzić. (…) Jak się patrzy co się dzieje z czarnymi w naszym kraju, to jest bardzo źle. Dlatego, że nasze zasady polityczne do tego doprowadziły. Np. jak dasz ludziom wybór: czy chcesz mieć mieszkanie tańsze czy droższe – wiadomo co wybierze. Darmowe bony na jedzenie, czy większe szanse na dostani sie na uniwersytet to wiadomo, ze czarni to wezmą – powiedział.

– Rezultat (rozdawnictwa/socjalu państwa względem Afroamerykanów) takiego działania przez wiele lat, spowodowało, że czarnoskórzy myślą, że łatwiej jest nie pracować, i otrzymać taka podstawową pomoc od państwa. To w mojej opinii ma wielki wpływ na rodzinny, bo ojcowie nie muszą zostać w domu, by utrzymać rodzinę, tylko sobie idą dalej. Bo rodzinna dostanie pomoc od rządu. Te zasady niszczą kulturę czarnych rodzin, to jest wielki obłęd – zauważył Kłosowiak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *