Rząd PiS w rozsypce? Kolejny minister podaje się do dymisji. Czeka nas fala odejść?

Rząd PiS w rozsypce? Kolejny minister podaje się do dymisji. Czeka nas fala odejść?

Rząd Prawa i Sprawiedliwości w rozsypce? Po tym jak około południa ze stanowiska zrezygnowała Józefa Szczurek-Żelazko, kilkadziesiąt minut później, taką samą decyzję podjął wiceminister nauki – Wojciech Maksymowicz.

Złożyłem dziś rezygnacji z pełnionej przeze mnie funkcji wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego. Przez ostatni czas starałem się swoim doświadczeniem i wiedzą służyć Polsce w najlepszy możliwy sposób. Wiele rzeczy udało się usprawnić, część projektów jest jeszcze w trakcie realizacji, m.in. bardzo ważny projekt ustawy o biobankach, danych medycznych dla potrzeb nauki, rozporządzenie o nauczaniu lepszego kontaktu lekarza z pacjentem – stwierdził Maksymowicz.

Jednocześnie, były już polityk stwierdził, że obecnie chce skupić się na wykonywaniu swojego podstawowego zawodu, czyli bycia lekarzem.

Ojczyzna jest obecnie w potrzebie (…) Najbardziej potrzebuje teraz lekarzy i pielęgniarek, dlatego też wracam do operowania chorych z nowotworami mózgu, pacjentów z kliniki ‚Budzik’, jak również przystępuje do pracy w oddziale covidowym szpitala uniwersyteckiego w Olsztynie – dodał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *