MILIARDOWY kontakt spółki Szumowskiego! To absolutny rekord

MILIARDOWY kontakt spółki Szumowskiego! To absolutny rekord

To absolutny rekord w historii polskiej biotechnologii. Spółka OncoArendi, której udziałowcem jest brat byłego ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, podpisała umowę z belgijską firmą Galapagos NV. Kontakt ma opiewać na ponad miliard złotych.

Kwota o której mowa to dokładnie 322 mln euro, co w przeliczeniu na złotówki daje 1,4 mld zł. Prawdopodobnie spółka zarobi jeszcze więcej, jeśli produkt będzie sprzedawany dalej.

Jak podają oficjalne komunikaty, spółka OncoAnredi sprzedaje technologię inhibitorów chitynaz. To cząsteczki, które mają pomóc w walce z włóknieniem płuc czy astmą. Belgijska firma, kupując technologię, pozyskuje licencję na globalną sprzedaż leku.

„Zgodnie z postanowieniami Umowy, Spółka przyznała Galapagos wyłączne prawo do dalszych badań, rozwoju, wytwarzania oraz sprzedaży leku zawierającego Cząsteczkę OATD-01, a także innych podwójnych inhibitorów chitynaz rozwijanych przez Spółkę” – podano w komunikacie.

OncoArendi Therapeutics S.A. należy w większości do polskiego miliardera Michała Sołowowa. Mniejszościowym udziałowcem jest Marcin Szumowski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *