Morawiecki o szczepionkach! “Będziemy szczepić! Zaczniemy od seniorów!”  [KORWiN TV]

Morawiecki o szczepionkach! “Będziemy szczepić! Zaczniemy od seniorów!” [KORWiN TV]

Pandemia koronawirusa niedługo się skończy? Według premiera Mateusza Morawieckiego, jest taka możliwość. Wszystko dzięki szczepionkom. Tylko czy będą one obowiązkowe dla każdego Polaka? “Chcemy mieć co najmniej dwadzieścia kilka mln szczepionek i dostaniemy je ” – zapewnił premier.

W kontekście obiecujących badań amerykański koncern farmaceutyczny Pfizer, na specjalnej konferencji wypowiedział się także premier Mateusz Morawiecki na specjalnej konferencji prasowej. Premier oświadczył, że szczepionka, dzięki umowom, które podpisała Polska, trafi również do naszego kraju.

Premier Mateusz Mateusz określił dzisiejszą informację dotyczącą skuteczności szczepionki (ponoć 90%) jako “bardzo dobrą, przełomową”.

– To jest bardzo dobra wiadomość, która niesie nadzieję – powiedział Morawiecki, informując jednocześnie, że w najbliższą środę planowane jest podpisanie umowy z firmami Pfizer i BioNTech SE na dostawę szczepionek na koronawirusa.

Premier dodał, że: nie jest to szczepionka, którą tu i teraz możemy dystrybuować, ale jesteśmy bliżej do tego momentu, niż jeszcze wyobrażaliśmy sobie tydzień czy dwa tygodnie temu.

– Chcę potwierdzić, że poprzez umowy, do których przystąpiliśmy latem tego roku mamy razem z innymi krajami Unii Europejskiej równe prawo do korzystania z tych szczepionek na zasadzie proporcjonalnej do wielkości populacji, a więc jesteśmy przy tej umowie również, którą – można powiedzieć – wczoraj Komisja Europejska zawarła z firmą Pfizer na badania nad szczepionką, a w środę planowana jest podpisanie umowy z tymi firmami właśnie już na dostawę konkretnych szczepionek – oświadczył Morawiecki

– Chcemy mieć co najmniej dwadzieścia kilka mln szczepionek i dostaniemy je w tym samym czasie, jak inne kraje, bo tak jest skonstruowana umowa, którą podpisaliśmy – dodał Morawiecki.

Czy szczepionka będzie obowiązkowa?

Premier Morawiecki zaznaczył, że: będzie ona dostępna dla chętnych.

– Ale chcemy, żeby możliwe wszyscy w jak najkrótszym czasie mogli się zaszczepić – dodał tajemniczo premier.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *