Wałęsa ostro o Stanach Zjednoczonych! “Politycy z USA wspierali nas tylko przy okazji korzyści osobistych…”

Wałęsa ostro o Stanach Zjednoczonych! “Politycy z USA wspierali nas tylko przy okazji korzyści osobistych…”

Lech Wałęsa ostatnio lubi się uzewnętrzniać. Tym razem były prezydent podzielić się swoimi przemyśleniami dotyczącymi wyborów w USA. Oraz i tym co Polsce daję współpraca z USA. “Ja wyciągam wnioski z całokształtu, a one są proste” – napisał na Facebooku.

Przypomnimy, że według mediów a zwłaszcza serwisu CNN z nieoficjalnych danych wynika, że kandydat Demokratów na prezydenta Joe Biden wygrał wybory. Jak wynika z wyliczeń stacji, wygrywając w stanie Pensylwania Joe Biden zdobył wymagane 270 głosów elektorskich i pokonał Donalda Trumpa w wyborach.

Ten wynik wyborów skomentował również Lech Wałęsa. Były prezydent co ciekawe, skrytykował polityków USA, i podkreślił, że amerykański narów zawsze wspierał Polskę, czego nie można jednak powiedzieć o przywódcach Stanów Zjednoczonych.

“Rodacy chciałbym byście raz na zawsze zapamiętali. Liczcie zawsze przede wszystkim na siebie. Od wieków moja rodzina była fizycznie związana z USA. Ja wyciągam wnioski z całokształtu, a one są proste. Naród, obywatele USA serdecznie, uczciwie wspierali nas wiele razy w historii, natomiast politycy z USA wspierali nas tylko przy okazji korzyści osobistych – politycznie” – napisał na Facebooku.

Lech Wałęsa dodaje, że sprawdzał tę sprawę wielokrotnie i ma dowody na poparcie swej tezy. Twierdzi, że w okresie PRLu Polskę nieporównanie bardziej wspierał ZSRR niż USA.

“Przez cały okres komunizm do upadku muru Berlińskiego wspieranie nas z USA było na poziomie około 5% w stosunku do wsparcia ZSRR. Fizyczne, skuteczne, decyzyjne wsparcie otrzymaliśmy tylko od Prezydenta Clintona, inni politycy dużo mówili, palili świeczki, a praktycznej skutecznej pomocy było brak” – ocenia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *