Łukaszenka znowu atakuję Polskę! „Nie uda się Wam! Nie klękniemy przed Wami”

Łukaszenka znowu atakuję Polskę! „Nie uda się Wam! Nie klękniemy przed Wami”

Alaksander Łukaszenko po raz kolejny atakuję Polskę. Białoruskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało w poniedziałek chargé d’affaires Ambasady RP w Mińsku Marcina Wojciechowskiego o „faktach zorganizowanej działalności przestępczej z terytorium Polski” – podał resort w oświadczeniu. „Nie uda się Wam! Nie klękniemy przed Wami” – powiedział prezydent Białorusi.

„Strona białoruska wyraziła zaniepokojenie z związku z potwierdzonymi i udokumentowanymi faktami zorganizowanej działalności przestępczej z terytorium Polski, przynoszącej uszczerbek życiu i zdrowiu białoruskich obywateli, bezpieczeństwu publicznemu, a także państwowemu i prywatnemu majątkowi na Białorusi” – napisano w oświadczeniu.

W dokumencie podkreślono, że „do strony polskiej skierowano jasny apel o spełnianie jej międzynarodowych zobowiązań i podejmowanie kroków na rzecz zakończenia działalności przestępczej na swoim terytorium”.

Dalej w wp.pl czytamy, że na spotkaniu Łukaszenko mówił też o międzynarodowych porozumieniach miedzy Białorusią i Polską.

„Szczególną uwagę poświęcono dwustronnym porozumieniom w sferze walki z przestępczością, a także konwencji ONZ przeciwko transgranicznej przestępczości zorganizowanej z 2000 r.” – dodało białoruski MSZ.

Ostre słowa Łukaszenki o Polsce

Według agencji BiełTa – Alaksandr Łukaszenka powiedział pod adresem niewymienionej wprost Polski:

„Nie uda się Wam! Nie klękniemy przed Wami. Damy wam odpór. Nawet, jeśli pozostalibyśmy sami i okrążeni ze wszystkich stron, to będziemy reagować. Zacznijmy więc współdziałać. My ze swej strony jesteśmy gotowi do współpracy”.

Źródło: wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *