Mentzen o wygranej Bidena w USA. Jaki ma to wpływ na sytuacje Polski i PiS? “Biden znany jest ze swojej niechęci do PiS” [KORWiN TV]

Mentzen o wygranej Bidena w USA. Jaki ma to wpływ na sytuacje Polski i PiS? “Biden znany jest ze swojej niechęci do PiS” [KORWiN TV]

Sławomir Menzten był gościem Dominiki Korwin-Mikke w programie “Rozmowa Polityczna”. Tam poruszono kwestie gospodarcze kraju, oraz wpływ wygranej Joe Bidena w USA na sytuacje Polski i PiS. “Joe Biden znany jest ze swojej niechęci do PiS” – zauważył polityk.

Prowadząca rozmowę Dominika Korwin-Mikke na początku zapytała polityka Konfederacji, jaki wpływ na polską politykę będzie miała ewentualna wygrana Joe Bidena. Jaki to będzie miało wpływ na Polskę i PiS?

– Jeżeli chodzi o PiS to oczywiste, że postawili wszystko na jedną kartę, postawili na relację Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem. Jednoznacznie woleliby, by prezydent w Białym Domu się nie zmienił. Nie mamy w tym momencie pojęcia co zrobi Joe Biden, zwracam uwagę, że on dostęp do istotnych informacji dla interesu USA, będzie miał przez najbliższe miesiące, w związku z czym dowie się nowych rzeczy i będzie musiał je sobie poważnie przemyśleć – zaczął wiceprezes partii KORWiN.

– Chociażby Barack Obama mówił zupełnie inne rzeczy zanim został prezydentem USA, niż te co gdy już prezydentem był. Dlatego nie przykładałbym wielkiej wagi do tego co wcześniej mówił Joe Biden. O tym jak USA powinno zachowywać się w swojej rozgrywce globalnej. Prawdopodobnie ten kurs się zmieni, ale na ile to jeszcze nie wiemy – zauważył Mentzen.

– Joe Biden znany jest ze swojej niechęci do PiS, czy też Orbana na Węgrzech. Dlatego można się spodziewać, że trochę się zmieni, ale na ile to niestety jeszcze nie wiemy, być moze inne interesy okażą się ważniejsze niż jego stosunek do Polskiego rządu – stwierdził polityk.

Prowadząca dyskusję dopytała: co zatem ze sprawą 447?

– Również nie wiemy, wyraźnie było widać, że Donaldowi Trumpowi bardziej zależało na relacjach wojskowych z Polską, byliśmy i dalej jesteśmy w trakcie instalowania amerykańskich baz wojskowych. Okazało się, że amerykańscy rządzący nie chcą na razie tą sprawą (447) drażnić. Jest możliwe, że po zmianie władzy w Białym Domu, ten temat wróci na tapetę – zauważył Mentzen.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *