Minister Zdrowia wprost mówi o przymusowych szczepieniach! “Planujemy zaszczepić całą populację dorosłych. W tej chwili to 31 mln ludzi”

Minister Zdrowia wprost mówi o przymusowych szczepieniach! “Planujemy zaszczepić całą populację dorosłych. W tej chwili to 31 mln ludzi”

Jeszcze niedawno na konferencji premier Morawiecki zapewniał, że szczepienia na Covid 19 będą dobrowolne. Okazuję się, że kłamał, bo minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że Polska planuje zaszczepić na koronawirusa całą populację dorosłych obywateli!

Amerykański Pfizer twierdzi, że ma już lek na koronawirusa, koncern twierdzi, że ich szczepionka ma ponad 90 proc. skuteczności. W 2021 roku planuje wyprodukować 1,3 mld dawek preparatu.

Komisja Europejska zatwierdziła już zakup 300 mln szczepionek na koronawirusa. Z tej puli substancja ma być rozdysponowana pomiędzy państwa członkowskie. Premier Morawiecki zapowiadał, że w pierwszej kolejności chce zaszczepić grupy wysokiego ryzyka – seniorów, personel medyczny i służby mundurowe.

Z kolei minister Adam Niedzielski w piątkowym wystąpieniu w „Gościu Wydarzeń” w Polsacie News oznajmił, że rząd planuje zaszczepić wszystkich dorosłych Polaków!

– Planujemy zaszczepić całą populację dorosłych. W tej chwili to 31 mln ludzi. (…) Ten proces przygotowania nie będzie łatwy jeśli mówimy o tym szczepieniu. Podejrzewam, że skłonność do szczepienia będzie zdecydowanie większa niż do tej pory w przypadku różnych chorób – mówił Niedzielski.

Jak miałoby się to odbywać? – zapytał dziennikarz.

– Myślimy o wykorzystaniu punktów drive-thru, w których dziś wykonywane są wymazy – powiedział minister.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *