Brawo Kazik. Kult nie wziął kasy od Glińskiego! “Nie chcemy tych ukradzionych wam pieniędzy”

Brawo Kazik. Kult nie wziął kasy od Glińskiego! “Nie chcemy tych ukradzionych wam pieniędzy”

Kazik Staszewski i zespół “Kult” pięknie się zachowali i maja w nosie pieniądze Piotra Glińskiego! “Rząd nie może ci dać żadnych pieniędzy, bo ich nie ma (…) Nie chcemy tych ukradzionych wam pieniędzy – napisał Kazik w mediach społecznościowych.

PiS chyba chce kupić przychylność celebrytów i artystów, bo rozdał z naszych podatków 400 milionami złotych różnej maści artystom.

Ministerstwo Kultury postanowiło  rozdać 400 mln zł dotacji 2 064 podmiotom, które złożyły prawidłowo wypełnione wnioski. O wysokości przyznawanych kwot podobno decydował algorytm.

Na liście beneficjentów Funduszu Wsparcia Kultury znalazły się nie tylko teatry czy filharmonie, ale także firmy sprzedające bilety, automaty vendingowe, zespoły muzyczne, menedżerowie artystów, celebryci, didżeje weselni, biura rachunkowe albo zarządzające nieruchomościami.

Kult nie bierze jałmużny od Glińskiego

Jak się okazuję, zapomogi za zlikwidowanie warunków do zarabiania nie otrzymał natomiast zespół Kult. Świadomie, bo wniosku nie wypełnił. Kazik i reszta muzyków tłumaczą, dlaczego zrezygnowali z ministerialnych pieniędzy.

„Nie nam oceniać kto z nich jest w tak tragicznej sytuacji by rząd o taką zapomogę prosić. Jeśli nie widzą w tym jakiejkolwiek niestosowności to niech biorą jak dają” – czytamy na stronie zespołu.

Kazik przyznaję, że sytuacja finansowa Kultu jest daleka od choćby poprawnej, ale członkowie zespołu nie załamali rąk, tylko wzięli się do innej pracy. Czyli zachowali się jak prawdziwi mężczyźni!

„My nie prosiliśmy chociaż sytuacja w Kulcie daleka jest od choćby różowej. Niektórzy koledzy już zarabiają w inny sposób dzieląc swój czas na pracę i próby. Właściwie wróciliśmy do czasów gdy zaczynaliśmy. Jednak od tych….( z trudnością powstrzymujemy się od użycia wulgaryzmu) nic nie chcemy” – czytamy w oświadczeniu.

Kult twierdzi, że są grupy zawodowe, którym pomoc bardziej się należy, a które tej pomocy nie doczekały.

„Lekarze, pielęgniarki, ratownicy, którzy po kilkanaście godzin na dobę tyrają ratując ludzkie życia za psi grosz” – wymieniają.

Dalej artyści przypominają co Janusz Korwin-Mikke mówi od lat, że rząd nie ma własnych pieniędzy, więc rozdał to, co najpierw zagrabił od nas w podatkach.

„Rząd nie może ci dać żadnych pieniędzy, bo ich nie ma. Jeśli jednak komuś daje to znaczy że przedtem komuś zabrał. Zabrał setkom tysięcy uczciwie pracujących ludzi, którym teraz na dodatek zamyka interesy. Nie chcemy tych ukradzionych wam pieniędzy” – zauważają.

Na koniec Kult informuje, że także potrzebuje wsparcia, ale wolałby, aby ono odbywało się na zasadach rynkowych i każdy sam decydował, na co wyda własne pieniądze. Zespół zachęca fanów, by kupili ich ostatnią płytę.

„Tak. Potrzebujemy wsparcia. Jeśli chcesz nas wesprzeć to kup naszą ostatnią płytę z CD i DVD z koncertu na Polandrock. Przy okazji posłuchasz i obejrzysz największy koncert jaki odbył się na ziemi polskiej kiedykolwiek. A zaręczamy-słaby nie był. I załatwimy to bez pośrednictwa tych panów (i pań)” – pisze na Facebooku Kult.

My jako redakcja już owe płyty mamy i polecamy by zakupić, bo naprawdę warto!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *