Izrael szykuje się do wojny z Iranem? Wyjaśniamy jak jest [WIDEO]

Izrael szykuje się do wojny z Iranem? Wyjaśniamy jak jest [WIDEO]

Światowe media poinformowały, że Izrael uruchomił nowe dowództwo, które będzie skoncentrowane całkowicie na przygotowaniu do wojny z Iranem. Czy zatem czeka nas wojna? Na to pytanie odpowiada Paweł Rakowski.

Na początku rozmowy Marcin Jan Orłowski zapytał Pawła Rakowskiego, eksperta od spraw Bliskiego Wschodu o to czy Izrael szykuję sie do wojny z Iranem. Czy są to tylko medialne doniesienia?

– To jest przede wszystkim medialna sensacja, ale jest ona niezwykle ciekawa. I nie chodzi tutaj o klikalność i o to jak działają dzisiejsze media. Chodzi o to, że ta informacja jest tak na prawdę na rękę wszystkim. Zarówno Izraelowi, zarówno Iranowi i Arabii Saudyjskiej – zauważył Rakowski.

– Wczoraj na Izrael poleciały rakiety, dwie nawet dotarły na przedmieścia Tel Avivu. W związku z “zemstą” za śmierć dowódcy islamskiego dżihadu, który był ściśle powiązany z Iranem. Takie informacje o śmierci liderów irańskiego dżihadu, zawsze są miął dla izraelskiej duszy. Benjamin Natanjahu od dwudziestu lat gdzie tylko moze o tym Iranie nawołuję i im złorzeczy – dodał

– Obecna sytuacja jest dla niego korzystana w związku z koronasytuacją. Izrael jest od połowy września na locdawnie. Jest to także ważny komunikat dla Arabii Saudyjskiej. Pamiętajmy, że Izrael nawiązuję teraz kontakty z różnymi państwami arabskimi. Jednak problemem jest to, że nie wiadomo kto zasiądzie jako prezydent w Białym Domu. Są to bardzo żywotne sprawy dala Suadów i właśnie Izraela – podkreślił Rakowski.

Poniżej całość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *