Czy to początek upadku PiS? Jacek Wilk wprost! “Ta formacja już powoli przemija” [KORWiN TV]

Czy to początek upadku PiS? Jacek Wilk wprost! “Ta formacja już powoli przemija” [KORWiN TV]

Dzisiaj gościem Dominiki Korwin-Mikke w programie “Gorący Komentarz Polityczny”, był polityk Konfederacji – Jacek Wilk. Rozmawiano o tym czy PiS się rozleci? Oraz czy czekają nas przyśpieszone wybory.

Dominika Korwin-Mikke wpierw zapytała polityka, czy odejście posła Lecha Kołakowskiego z partii PiS, to początek końca partii rządzącej?

Czy to jest początek końca rządów PiS, oraz czy szykują się nam wcześniejsze wybory? – zapytała prowadząca.

– Jest to na pewno gorąca wiadomość, bo świeżutka, ale zastanawiam się czy jest to faktycznie przełomowe? Bo bym nie przesądzał, że będzie rząd mniejszościowy. Mimo wszystko uważam, że do wcześniejszych wyborów nie dojdzie. Bo PiS jest teraz w dołku i byłby to zły moment an wybory, dla partii rządzącej – zaczął Jacek Wilk.

– Natomiast zachodzi pytanie, czy  PiS będzie rządził na zasadzie rządu mniejszościowego, czy Pan Kołakowski z posłami będzie wspierał inicjatywy PiS-u? I szczerze mówiąc wydaje mi się, że koło jakkolwiek będzie się nazywać – po prostu będzie wspierać rząd. Ale nie za darmo. Za każdym razem będzie trzeba zabiegać o względy tego koła. Więc zobaczymy – powiedział polityk.

– Może ten rząd jeszcze funkcjonować na takiej zasadzie jeszcze długo, chociaż oczywiście z trudnościami. Ale to świadczy o tym, że są już osoby w PiS-e, posłowie którzy dochodzą do wniosków, że rządy Jarosława Kaczyńskiego tracą na sile. To już nie jest taka armia, taki czołg, który jest zawsze silny, zwarty i gotowy i miażdży wszystko przed sobą. Tylko tam chyba myślą po prostu co dalej? – zauważył Jacek Wilk.

– W poprzednich kadencjach, to by się kończyło definitywnym wykluczeniem z partii i rządu, ale też oczywiście możliwości wpisania się na listy. Więc jak Pan Kołakowski wie, że już nie będzie startował z list PiS-u, to albo szuka innej opcji, albo doszedł do wniosku, że ta formacja już powoli przemija, i nie ma tak na prawdę się mocno przywiązywać. Tylko zastanawiać się jak wyjść z twarzą z tego wszystkiego – podkreślił polityk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *