Krzysztof Bosak miażdży premiera! “Morawiecki nie tylko nie odniósł sukcesu, ale jeszcze oszukał polskie społeczeństwo” [KORWiN TV]

Krzysztof Bosak miażdży premiera! “Morawiecki nie tylko nie odniósł sukcesu, ale jeszcze oszukał polskie społeczeństwo” [KORWiN TV]

Krzysztof Bosak był gościem Marcina Jana Orłowskiego w KORWiN TV. Tam rozmawiano na temat sytuacji Polski w Unii Europejskiej. Dyskutowano także czy veto rządu Polski i Węgier to sukces jak przedstawia to TVP? “Morawiecki nie tylko nie odniósł sukcesu, ale jeszcze oszukał polskie społeczeństwo” – powiedział jeden z liderów Konfederacji.

Wpierw zapytano jednego z liderów Konfederacji, o to czy veto Polskie i Węgier to sukces polskiego rządu jak twierdzi TVP?

– Nie oglądam żadnej telewizji, bo nie mam po prostu czasu. Ale jeżeli ktoś przedstawia veto jako sukces, to jest to kompletne nieporozumienie. Z wielu powodów, po pierwsze w UE, zawetowanie wieloletniego budżetu jest uznawane za tak zwaną opcję atomową. Nie ma już cięższego argumentu. Wszyscy spodziewają się, że to veto zostanie wycofane, że to jest taki blef, by jeszcze trochę ponegocjować – zaczął Krzysztof Bosak.

– Po drugie zawetować jest relatywnie łatwo, po prostu się o tym informuję i już. Po trzecie gra toczy się o nowy mechanizm praworządności tak zwanej. Czyli kontroli politycznej UE nad państwami członkowskimi i tym co one robią w strefie prawnej. A jak dobrze wiemy, współczesna polityka opiera się w całości na prawie, zatem chodzi o kontrolę w wybranych aspektach polityki wewnętrznej. Jako te, które są szczególnie postrzegane jako wrażliwe, to jest po pierwsze sądownictwo. Po drugie sprawy ideowe, światopoglądowe – dodał polityk.

– Czy to jak rozumiemy demokrację, jak rozumiemy prawa człowieka, oraz o to jak rozumiemy problemy mniejszości. Wiemy, że to zahacza o program lewicowy, a program konserwatywny jest radykalnie różny w rozumieniu tych kwestii. – dodał

To veto nie wstrzymuje mechanizmu praworządności

– Co ciekawe to veto nie wstrzymuję wejścia w życie mechanizmu kontroli praworządności tak zwanej. Ten mechanizm został wczoraj, większością kwalifikowaną uchwalony, i co ciekawe jej tekst je3st publicznie niedostępny! Zwróciliśmy uwagę, że premier Morawiecki nie tylko nie odniósł sukcesu, ale jeszcze oszukał polskie społeczeństwo. Rząd mówi, że podobno zostali oszukani przez Niemców. Nie wiem na czym miało to oszustwo polegać, być może umówili się na gębę za kulisami, o czym Nam nie powiedzieli. Ale jak ktoś się umawia na gębę to tak to się kończy! – zauważa Bosak.

Poniżej całość nagrania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *