PiS odwoła nam święta!? Minister Zdrowia zdradza jak będzie

PiS odwoła nam święta!? Minister Zdrowia zdradza jak będzie

Czy spędzimy święta Bożego Narodzenia w gronie rodzinnym? “Na pewno nie będzie takiej poprawy, byśmy o świętach Bożego Narodzenia mogli myśleć w sposób tradycyjny” – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski w wywiadzie opublikowanym w “Fakcie”.

Niedzielski odniósł się do zarzutu, że “polscy lekarze mówią wprost, że zmarnowano trzy miesiące w lecie i nie przygotowano systemu na drugą falę pandemii”. “Mówienie, że to był zmarnowany czas jest nieprawdą. Każdy etap epidemii ma inne priorytety – inne wiosną, inne latem, inne jesienią” – odparł. “Latem po wszystkich analizach, jakie otrzymaliśmy, stwierdziliśmy, że największą szkodą, którą wywołała pandemia, były zaniechania we wszystkich innych, niż covidowa, dziedzinach lecznictwa” – mówił.

– Ja wówczas jeszcze byłem szefem NFZ. Myśleliśmy, co zrobić, żeby jak najszybciej przywrócić funkcjonowanie systemu opieki zdrowotnej. Nowotwory, problemy kardiologiczne, cukrzyca nie znikają z powodu Covid-19. Sprzęt jest i możemy wysłać go do dowolnej części kraju – dodał Niedzielski.

“I w tych dziedzinach dużo nam się udało w wakacje osiągnąć. Pod koniec sierpnia przychodnie wystawiały już tyle samo kart DiLO co w sierpniu poprzedniego roku, gdy tymczasem w kwietniu i maju mieliśmy drastyczne załamanie” – poinformował.

Ponoć rząd przygotował się na pandemię…

– Poza tym przez całe wakacje trwało uzupełnianie zapasów do walki z COVID-19. Dziś, stawiając szpitale tymczasowe, nie mamy problemów z ich zaopatrzeniem. Sprzęt jest i możemy go w każdym momencie wysłać do dowolnej części kraju – dodał na łamach “Faktu”.

Jakie będą święta?

Minister niepewnie powiedział, że święta jakie znamy przed pandemia w tym roku są nierealne!

– Na pewno nie będzie takiej poprawy, byśmy o świętach Bożego Narodzenia mogli myśleć w sposób tradycyjny – powiedział tajemniczo Minister Zdrowia.

Znając ten rząd, możemy być pewni, że jeszcze coś przed samymi świętami nam wymyślą…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *