Tusk chce krwi na ulicach?! Swoim tweetem podjudza opozycję do protestów! “Sprawy poszły za daleko”

Tusk chce krwi na ulicach?! Swoim tweetem podjudza opozycję do protestów! “Sprawy poszły za daleko”

Jak Niemcy mają problem, Angela Merkel po raz kolejnych do debaty publicznej w Polsce wysyła Donalda Tuska. Były premier zabrał głos ws. polskiego sprzeciwu wobec powiązania wypłaty środków unijnych z oceną praworządności. “Sprawy poszły za daleko”.

Donald Tusk to polityk, który dla pieniędzy porzucił premierostwo w Polsce i poszedł intratną fiszkę do UE. Teraz jak widzi, że za prezydencji niemieckiej Polska i Węgry mówią veto – powiązaniu praworządności z wypłatami unijnymi, znów zabrał głos. Po raz kolejny po prosty dolał oliwy do ognia… Chce by opozycja siłą obaliła rząd?

“Czas na zjednoczenie wysiłków całej opozycji. Sprawy zaszły zbyt daleko. To polskie ” – napisał Donald Tusk na Twitterze.

Przypomnijmy, że Polska wraz z Węgrami, nie godzi się na wprowadzenie rozporządzenia, które uzależni wypłatę środków unijnych z przestrzeganiem praworządności. Węgry już zapowiedziały “weto” ws. budżetu na lata 2021-2027 oraz tzw. funduszu odbudowy.

Sejm opowiedział się w czwartek za przyjęciem przygotowanego przez PiS projektu uchwały wspierającej działania rządu w negocjacjach budżetu UE. Uchwała m.in. wzywa do powrotu do rozmów i osiągnięcia porozumienia zgodnego z unijnymi traktatami oraz konkluzjami lipcowego posiedzenia Rady Europejskiej. Za jej przyjęciem głosowało 236 posłów, przeciw opowiedziało się 209, jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Jak widać czeka nas gorąca zima. Niestety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *