Łukaszenka znów atakuję Polskę! Twierdzi, że destabilizacja Białorusi kierowana jest z Warszawy i Kijowa

Łukaszenka znów atakuję Polskę! Twierdzi, że destabilizacja Białorusi kierowana jest z Warszawy i Kijowa

Po raz kolejny Aleksander Łukaszenka zaatakował Polskę! Teraz stwierdził, że amerykańskie służby specjalne mają swoje centra pod Warszawą i w Kijowie, z których próbują wpływać na wydarzenia na Białorusi.

Te słowa Aleksander Łukaszenka wypowiedział w piątek w zakładach „Gomsielmasz” w Homlu. W pewnym momencie zapytano przywódcę Białorusi o próby destabilizacji sytuacji w kraju poprzez internet.

Łukaszenka poprosił i zaznaczył, że informacje w tej sprawie ujawnione zostaną w przyszłym tygodniu.

– Jeśli masz na myśli ostatnie przecieki na kanałach w Telegramie, pewne rozmowy związane ze śmiercią tego chłopaka (…): nie czas, wytrzymajcie trochę. W przyszłym tygodniu powiemy wszystko. Uwierzcie, będzie bardzo ciekawie – powiedział odnosząc się do śmierci Iwana Bondarenki.

Dalej prezydent twierdzi, że Białoruś jest na celowniku największych służb wywiadowczych świata. Jest zdania, że Stany Zjednoczone uwiły sobie centra najpierw pod Warszawą, a później w Kijowie. Na ich trop miały wpaść białoruskie i rosyjskie służby.

– Nie ma tam ani jednego Polaka. To jest tylko terytorium. Wszyscy, którzy tam siedzą, to Amerykanie – inteligentni, utalentowani, zdolni ludzie – powiedział Łukaszenka.

Na koniec dodał, że w obecnych czasach przy pomocy internetu i nowych technologii „buja się całą planetą”.

W piątek w Mińsku odbył się pogrzeb Romana Bondarenki, jednego z zwolenników opozycji. Młody mężczyzna został zatrzymany przez nieumundurowanych funkcjonariuszy milicji. W pogrzebie Bondarenki więzły udział dziesiątki tysięcy osób.

Źródło: Kresy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *