Mentzen masakruje wiceministra finansów! “Patkowski jest postacią wybitnie groteskową!” [KORWiN TV]

Mentzen masakruje wiceministra finansów! “Patkowski jest postacią wybitnie groteskową!” [KORWiN TV]

Sławomir Menzten był gościem Dominiki Korwin-Mikke w programie “Rozmowa Polityczna”. Tam poruszono kwestie gospodarcze kraju, oraz o wiceministrze finansów Piotrze Patkowskim, który swoimi głupimi wypowiedziami załamał nie jedna osobę.

Prowadząca program Dominika Korwin-Mikke zapytała polityka Konfederacji, o wypowiedź wiceministra finansów Piotra Patkowskiego który sugerował, że obostrzenia, które mamy, czyli, że Polacy nie mogą chodzić do kin, teatrów na siłownię, sprzyja zasobności ich portfeli.

– Tak, niestety mamy wiceministra Pana Patkowskiego, który jest postacią wybitnie groteskową! Ten człowiek zaczął swoją karierę polityczną od tego, że stwierdził, że aspiracją milionów Polaków jest bycie klasą średnią, czyli zarabianie 4 tysięcy złotych brutto. Ten człowiek ma taki pogląd na rzeczywistość – zauważa Mentzen.

– Następnie w kolejnych miesiącach zadziwiał nas, bardzo ciekawymi wypowiedziami, stwierdził, że lockdawn jest dla ludzi bardzo korzystny! Ponieważ nie wydają pieniędzy na głupoty, nie chodzą do restauracji, nie chodzą na siłownię, nie chodzą do kina czy na mecz. W związku z czym wręcz śpią na pieniądzach! Nie mają co z nimi robić – dodał załamany polityk Konfederacji.

– Dodał też bodajże wczoraj, że przedsiębiorcy jak mają jakieś problemy, to powinni się wręcz przebranżowić, że rząd im wszystkim w tym pomoże. Chciałbym zobaczyć jak Ci wszyscy restauratorzy czy hotelarze nagle zaczną robić? Będą otwierać firmy IT? Czy może szpitale polowe zaczną otwierać? – kpi z wiceministra dr Mentzen.

Poniżej całość wywiadu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *