Morawiecki zapowiedział kolejny etap obostrzeń. Zapomnijmy o rodzinnych Świętach! [KORWiN TV]

Morawiecki zapowiedział kolejny etap obostrzeń. Zapomnijmy o rodzinnych Świętach! [KORWiN TV]

To już jest pewne, Święta Bożego Narodzenia 2020 w bardzo ścisłym gronie rodzinnym. Takie plany “walki” z koronasytuacją naświetlił na konferencji prasowej Mateusz Morawiecki. Premier rządu PiS zapowiedział również szereg innych zmian w przepisach.

Wirus cały czas zbiera śmiertelne żniwo. Pod każdą informacją o zgonie kryje się ludzka tragedia. Każdego dnia zwiększamy liczbę dostępnych łóżek i respiratorów. Chcielibyśmy, żeby te łóżka pozostały wolne, trzymamy je jako rezerwę – stwierdził premier.

Polityk zapowiedział wprowadzenie w życie tzw. “100 dni solidarności”.

Przed nami okres, który nazywamy „100 dni solidarności”. Jest wysoce prawdopodobne, że na jego końcu będzie dostępna szczepionka. Nawet, jeśli nie wszyscy będą chcieli się zaszczepić, duża część populacji zaszczepionej pozwoli przerwać łańcuch zakażeń – podkreślił.

W trakcie konferencji pojawił się również temat zbliżającego się Bożego Narodzenia. Jak można się było tego spodziewać rząd w tym przypadku będzie bardzo stanowczy.

Przed nami okres świąt Bożego Narodzenia. Apeluję, by były to spotkania w gronie małych rodzin, by nie przemieszczać się pomiędzy miastami. Od naszej dyscypliny zależą dalsze obostrzenia. Dlatego zaczynamy „100 dni solidarności”, które pomogą nam lepiej przetrwać okres najbliższych miesięcy – stwierdził Morawiecki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *