To koniec “Świata według Kiepskich”! Grabowski się wygadał “Świat Ferdka powoli się kończy”

To koniec “Świata według Kiepskich”! Grabowski się wygadał “Świat Ferdka powoli się kończy”

Po śmierci Dariusza Gnatowskiego, czyli aktora, który wcielił się w niezwykle lubianą postać Arnolda Boczka, wielu fanów serialu zastanawia się, czy to nie jest koniec serialu. Niestety ale odtwórca głównej roli w serialu, Andrzej Grabowski nie ma dobrych informacji. “Świat Ferdka powoli się kończy” – powiedział na łamach WP Magazyn aktor.

Wywiad z Andrzejem Grabowskim portal WP Magazyn przeprowadziło z powodu wydania autobiografii aktora “Jestem jak motyl”. W książce tej aktor porusza najważniejsze momenty ze swojego scenicznego i nie tylko. W pewnym momencie rozmowa zeszła na temat kultowego według niektórych serialu “Świat według Kiepskich”.

Magda Drozdek prowadząca rozmowę, zapytała aktora o to czemu angażuję sie politycznie, i czy aktor powinien zabierać głos w tak drażliwych dla Polaków sprawach? “Ferdek dla przykładu był demokratą. Uderzał i w prawą, i w lewą stronę. I tak od ponad 20 lat.” – zauważa dziennikarka.

Niestety świat Ferdka powoli się kończy, wykrusza. Ostatnio przeżyliśmy ogromną stratę, czyli śmierć Darka Gnatowskiego. Nie ma Smolenia, nie ma Krysi Feldman, nie ma Jurka Cnoty, nie ma kilku aktorów grających pomniejsze role i tych, którzy często pojawiali się na drugim planie w “Świecie według Kiepskich” – powiedział Grabowski.

Ferdek dalej jest potrzebny, żeby punktować polskie społeczeństwo? – pyta dziennikarka.

– Tak, ale żeby mógł to robić, potrzebni mu byli babka, Boczek, Paździoch. Rysiek Kotys, który gra Paździocha, a który był dla Ferdka od lat punktem zapalnym, jest coraz bardziej chory i coraz mniej może. To kolejna przykra sprawa… – zauważa aktor.

Niestety ale te dwie wypowiedzi wyraźnie sugerują, że dni serialu są niestety policzone. Bo jak sam aktor zauważa, że Feredek nie ma już niestety z kim grać. Dodajmy, że Ryszard Kotys grający głównego oponenta Ferdka Kiepskiego ma już poważne objawy starczej demencji. Musimy pomału się przyzwyczajać, że popularny w Polsce serial skończył swój żywot z przyczyn naturalnych.

Źródło: WP Magazyn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *