Lempart vs Ziobro. Przewodnicząca Strajku Kobiet ostro krytykuje ministra sprawiedliwości

Lempart vs Ziobro. Przewodnicząca Strajku Kobiet ostro krytykuje ministra sprawiedliwości

Ludzie w internecie identyfikują bandytów, którzy na demonstracji bili ludzi pałkami, gazowali ich. Być może to byli policjanci, ale nie możemy liczyć na to, że wyjaśni to policja czy też prokuratura – mówiła w Radiu Zet, Marta Lempart.

Przypomnijmy, jedna z liderek Strajku Kobiet od kilku dni nawołuje do publikacji wizerunków i danych osobowych funkcjonariuszy policji, którzy według ichniejszej narracji mieli dopuścić się do brutalnych ataków na protestujących.

My po prostu szukamy bandytów, żeby ich postawić przed sądem – mówiła Lempart.

Kilka godzin wcześniej minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro polecił Prokuraturze Okręgowej w Warszawie wszcząć postępowanie karne wobec wszystkich osób, które upubliczniły nazwiska i adresy funkcjonariuszy policji.

Nazwiska i adresy policjantów są objęte tajemnicą, która ma chronić przed zemstą świata przestępczego. Ujawnienie ich tożsamości jest nie tylko czynem nieetycznym i niemoralnym, lecz przede wszystkim sprowadza na funkcjonariuszy bezpośrednie ryzyko utraty zdrowia, a nawet życia. Stwarza też poważne zagrożenie dla ich najbliższych. Dlatego ujawnienie nazwisk i adresów policjantów to przestępstwo – czytamy w oświadczeniu zamieszczonym na stronach Prokuratury Krajowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *