Fatalne wyniki gospodarki! Druga fala i ograniczenia dobijają Polskę

Fatalne wyniki gospodarki! Druga fala i ograniczenia dobijają Polskę

Osiągnęliśmy już najniższy poziom aktywności ekonomicznej w tej fali epidemii – mówią ekonomiści Banku Pekao. Okazuje się, że pomimo ogłaszanych przez premiera Morawieckiego “sukcesów”, sytuacja polskiej gospodarki jest fatalna.

Wydłużenie okresu obowiązywania restrykcji na kolejny miesiąc oznacza utrzymanie obniżonej aktywności ekonomicznej i wyzwanie dla branż dotkniętych restrykcjami (…). Analizując zestaw restrykcji, w tym złagodzenie ich dla funkcjonowania galerii handlowych oraz trajektorię epidemii (sygnały stabilizacji/spadku) i Pekao Trackera dochodzimy do wniosku, że osiągnęliśmy już najniższy poziom aktywności ekonomicznej w tej fali epidemii – napisali ekonomiści Banku Pekao w poniedziałkowej analizie tygodniowej.

Według danych GUS sprzedaż detaliczna w cenach stałych w październiku 2020 r. spadła o 2,3 proc. w ujęciu rocznym, a w ujęciu miesięcznym wzrosła o 2,1 proc.

Szczegółowe wyniki prezentowane przez Główny Urząd Statystyczny nie pozostawiają złudzeń. Polska już teraz wchodzi w poważny kryzys, z którego wyjście będzie bardzo trudne. Nawet najbardziej pesymistyczne prognozy nie wskazywały bowiem na tak duże spadki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *