Gabriela Jurkiewicz ostro o Strajku Kobiet! “Postulaty Marty Lempart są ABSURDALNE!” [KORWiN TV]

Gabriela Jurkiewicz ostro o Strajku Kobiet! “Postulaty Marty Lempart są ABSURDALNE!” [KORWiN TV]

Gabriela Jurkiewicz, prezes Młodych dla Wolności była gościem KORWiN TV, tam wraz z Marcinem Janem Orłowskim dyskutowała o Strajku Kobiet i ich kontrowersyjnych postulatach. “Po miesiącu okazało się, że Strajk Kobiet żąda 26 absurdalnych postulatów” – zauważa.

Na początku wywiadu, Gabriela Jurkiewicz wytłumaczyła czy jest organizacja Młodzi dla Wolności.

– Młodzi dla Wolności, to młodzieżówka partii KORWiN. Jesteśmy oddolną inicjatywą, która zrzesza głównie osoby młode, czyli zazwyczaj osoby od 15 do 25 roku życia. Które z powodu na swój wiek, albo nie mogą zaangażować się w działalność partyjną, albo jeszcze nie czują się gotowe, aby zostać członkami – zaczęła Jurkiewicz.

– Jest takie przeświadczenie, że młodzieżówka to organizacja, która służy do rozdawania ulotek i rozwieszania plakatów. Otóż chciałam wyprowadzić większość Państwa z błędu, bo tak my to robimy, zajmujemy się ulotkami i rozwieszaniem plakatów w czasie kampanii wyborczej. Ale oprócz tego mamy regularne spotkania, na których mamy serię szkoleń, na których organizujemy konferencje prasowe, i przygotowujemy się, aby w przyszłości móc zostać politykami, czy być gotowym żeby zostać członkiem partii politycznej – dodała.

Jurkiewicz o Strajku Kobiet

– Panią Lempert można oceniać z różnej perspektywy, ale należy jej przyznać coś co zrobiła dobrze, mianowicie chodzi o dobrą kampanię marketingową. Użyła określenia – “Strajk Kobiet” i rzeczywiście na początku wśród kobiet było takie przeświadczenie, że jeżeli nie chodzimy na te protesty, to nie solidaryzujemy się z kobietami. Rzeczywiście początkowo takie przeświadczenie było w głowie kobiet. Na ten efekt duży wpływ miała kampania medialna, podłączenie się pod to aktorów, celebrytów, tik-tokerów czy instagramerów. Którzy promowali takie stanowisko, że to jest dobre. Że wychodzicie walczyć i swoją wolność, że Wy powinniście zrobić transparent i być z tymi kobietami – zauważyła celnie Jurkiewicz.

– W trakcie tych protestów okazało się, że Strajk Kobiet walczy o zupełnie coś innego.  Wyszło, że osoby, które początkowo były na ulicach i deklarowały, że jest odbierana im wolność, tak na prawdę nie wiedziały o co walczą. Wiele swoich koleżanek, zapytałam – dlaczego wychodzisz na ulicę? Dlaczego uczestniczysz w strajkach? Odpowiedzi były czasem tak absurdalne, że nie potrafiłam sobie wyobrazić, jak ta kompania medialna zdezinformowała ludzi. Przeważnie odpowiedź byłą taka, że PiS całkowicie zakazał aborcji. Że PiS teraz będzie kazał kobietom po gwałcie rodzić dzieci. To był taki impuls, że te kobiety wyszły na ulicę – zauważa prezes Młodych dla Wolności.

– Po miesiącu okazało się, że Strajk Kobiet żąda 26 absurdalnych postulatów, zaczynając od spraw emerytalnych, poprzez homo-edukację w szkołach, poprzez promowanie ideologii LGBT, likwidacji umów śmieciowych, to się całkowicie rozmyło z celem. Dlatego myślę, że z tej właśnie przyczyny frekwencja  jaka jest na tych strajkach, na tych protestach, pomimo głośnej nagonki medialnej po prostu się rozmyła i marsze się wykruszają – dodał polityk partii KORWiN.

Poniżej całość wywiadu. WARTO!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *