Warszawski Strajk Kobiet nawoływał do palenia kościołów? Ordo Iuris złożyło zawiadomienie do prokuratury! [FOTO]

Warszawski Strajk Kobiet nawoływał do palenia kościołów? Ordo Iuris złożyło zawiadomienie do prokuratury! [FOTO]

Strajk Kobiet ma poważny problem? Prezes Instytutu Ordo Iuris na swoim Twitterze poinformował o złożeniu zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa nawoływania do nienawiści. Poszło skandaliczna grafikę płonącego kościoła, którą na swoim profilu zamieścił Warszawski Strajk Kobiet.

– Składamy zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa nawoływania do nienawiści (256 kk) – poinformował mecenas Jerzy Kwaśniewski na swoim Twetterze.

Prezes Instytutu Ordo Iuris, przypomina wcześniejsze groźby zakłócania Mszy św. ze strony tych samych osób zostały już zrealizowane. Wskazuje to więc na „realną groźbę eskalacji przemocy z nienawiści”. Czy Strajk Kobiet swoim zdjęciem nawołuję do palenia kościołów?!

Przypomnijmy, że w art. 256 kk czytamy, że „kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

Prezes Ordo Iuris w swoim tweecie dodaję skandaliczną grafikę zamieszczoną na profilu Warszawskiego Strajku Kobiet. Na niej widzimy płonący kościół katolicki z czerwonymi błyskawicami, podpisany hasłem „piekło kobiet”.

„Niedziela. Kościoły otwarte, teatry zamknięte. To żałosny symbol końca tej władzy. #W********ać do San Escobar” – napisał w poście Warszawski Strajk Kobiet.

One thought on “Warszawski Strajk Kobiet nawoływał do palenia kościołów? Ordo Iuris złożyło zawiadomienie do prokuratury! [FOTO]

  1. Ewidentnie widać na plakacie, że kościół jest piekłem dla kobiet. Ileż trzeba mieć w sobie złej woli aby widzieć w tym nawoływanie do palenia kościołów.
    Ta władza wszystkiego się chwyci, prowokacje też nie są im obce.
    Czas najwyższy wypierydolić starego, chorego z nienawiści do innych, kurdupla.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *