Zaskakujące słowa min. zdrowia! “Maseczki być może definitywnie nie znikną nawet po pandemii”

Zaskakujące słowa min. zdrowia! “Maseczki być może definitywnie nie znikną nawet po pandemii”

Minister Zdrowia, Adam Niedzielski był gościem u redaktora Roberta Mazurka w RMF FM. Głównym tematem były rządowe restrykcje na święta Bożego Narodzenia, oraz co ciekawe skandaliczny pomysł ministra by nosić maseczki nawet po pandemii!

Na pytanie jaka ilość szczepionek trafi do Polski w następnym roku, minister poinformował, że firmy pracujące nad szczepionką na Covid-19 zadeklarowały, iż już w grudniu dostarczą po po milion szczepionek na nasz rynek.

– Czyli mielibyśmy pulę blisko 2 milionów szczepionek (…) Byłoby to mega optymistyczne – stwierdził Adam Niedzielski. Poinformował, że rząd chce zacząć szczepienia w styczniu od medyków, służb mundurowych i tych, którzy są najbardziej wyeksponowani na wirusa. Reszta obywateli będzie wyszczepiana stopniowo – powiedział Niedzielski.

Na pytanie o Edytę Górniak i jej sceptycyzm ws. koronawirusa, minister mocno odpowiedział redaktorowi Mazurkowi.

– Nie za bardzo mam czas czytać internety, a tu poziomy absurdu są większe, niż przypuszczałem – odpowiedział krótko.

Jeśli chodzi o szczepienia na koronawirusa, minister zadeklarował, że “będziemy mieli szczepionkę dla każdego chętnego”.

– Myślę, że do późnej wiosny, początku lata, powinniśmy się zaszczepić i ta choroba (…) powinna zejść do takiego statusu, jakie mają inne choroby. Jak grypa – przekonywał.

Maseczki będą nam towarzyszyć już zawsze?
– Maseczki być może definitywnie w ogóle nie znikną – dodał zaznaczając, że forsowane przez rząd zasłanianie twarzy pozostanie już na zawsze, nawet po zakończeniu tzw. pandemii.

Ta wypowiedź ministra wywołała ogromne poruszenie wśród internautów,

Źródło: RMF FM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *