PiS zaczyna się sypać! Partia rządząca traci jednego posła!

PiS zaczyna się sypać! Partia rządząca traci jednego posła!

Widzimy, że na naszych oczach partia rządząca zaczyna się sypać. Lech Kołakowski oficjalnie poinformował, że odchodzi z klubu PiS i pozostanie posłem niezrzeszonym. Jeszcze tylko 4 posłów potrzeba by partia Jarosława Kaczyńskiego straciła większość w Sejmie.

Zauważmy, że po odejściu Lecha Kołakowskiego w klubie PiS pozostało 234 posłów. O planach odejścia z PiS poseł mówił już w ubiegły wtorek.

– Przekazałem pani marszałek stosowne pismo. Uprzejmie informuję, że z dniem 24 listopada 2020 roku zostaję posłem niezrzeszonym Sejmu RP – poinformował dziś Lech Kołakowski.

Poseł następnie wyjaśnił, że zrobił to w związku z sytuacją dotyczącą tzw. piątki dla zwierząt oraz zapowiedziami kolejnych projektów w tej sprawie.

– Dotyczy to bezpośrednio mojej osoby, jak również kierownictwa ugrupowania, o której w tej chwili chciałbym nie mówić – powiedział.

Kołakowski to jeden z posłów PiS, który wbrew poleceniu partii nie poparł tzw. “piątki dla zwierząt”. W konsekwencji 15 posłów zostało zawieszonych w prawach członków partii. W zeszłym tygodniu władze PiS zdecydowały o przywróceniu w prawach członka partii 13 z 15 zawieszonych we wrześniu posłów; wszystkich poza Lechem Kołakowskim oraz byłym ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim.

Dodajmy, że jak się mówi w kuluarach jeszcze pięciu obecnych posłów PiS, jest kuszonych przez inne ugrupowania, by pozbawić partię rządzącą większości w Sejmie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *