Dziambor zdradza fakty o przebytej chorobie i postawie Grzegorza Brauna! “On zrobił z tego sprawę ideową”

Dziambor zdradza fakty o przebytej chorobie i postawie Grzegorza Brauna! “On zrobił z tego sprawę ideową”

Artur Dziambor zdradził jak czuję się po przebyciu Covid-19. Na łamach  „Dziennika Bałtyckiego” opowiadział, jak wyglądały u niego przebieg choroby. Wypowiedział się również na temat retoryki Grzegorza Brauna. “On zrobił z tego sprawę ideową”.

Przypomnijmy, że poseł poinformował o zarażeniu się  koronawirusem już 4 listopada. Tydzień później trafił do szpitala. Covid-19 przechodził znacznie ciężej niż przeciętny chory, gdyż dodatkowo zmaga się z astmą oskrzelową. “Kaszel był taki, że się dławiłem” – mówi polityk.

Dziambor o przebytej chorobie

– Po tygodniu siedzenia w domu stan się nie polepszał, a wręcz pogarszał. Sprawdzałem saturację tlenową i nie wyglądało to dobrze. Kaszel był taki, że się dławiłem, przez tydzień praktycznie nic nie jadłem. Miałem problemy ze wstaniem z kanapy. Byłem półprzytomny. Po tygodniu trafiłem do szpitala – mówi w rozmowie z red. Rafałem Mrowickim.

Dalej mówi, że w szpitalu podano mu tlen i po dwóch-trzech dniach zaczął funkcjonować w miarę normalnie. Respirator nie był potrzebny. Opiekę medyczną wspomina bardzo dobrze.

– Lekarze oraz personel bardzo dobrze się nami opiekowali. Myślę, że też dzięki temu udało się wyjść po tygodniu. Byliśmy regularnie sprawdzani, jeśli chodzi o badania krwi, saturację. Doświadczenie mam bardzo dobre, chociaż z mediów wiem, że nie wszyscy mają tak dobrze – dodał.

Poseł Konfederacji jest już zdrowy, ale jak twierdzi jest dalej osłabiony.

– Z dnia na dzień poprawiam teraz swoje możliwości ruchowe, bo jestem słaby. Początkowo miałem problem, by chodzić po domu. Teraz jestem w stanie przejść się trochę z dziećmi. Pani doktor w szpitalu powiedziała mi, że powrót do formy zajmie mi miesiące – stwierdził.

Zapowiada, że od czwartku wraca do pracy w Sejmie. – W czwartek mamy komisje od rana do wieczora, a w piątek mamy posiedzenie Sejmu.

Dziambor o Braunie

Dziamborowi zadano pytanie o podejście do koronawirusa Grzegorza Brauna, który twierdzi, że pandemia nie istnieje, choć samego wirusa nie neguje.

– Ma swoje podejście do tego, co się dzieje. My zgadzamy się całkowicie, że obostrzeń gospodarczych nie powinno być. Naszym zdaniem powinien być wprowadzony model szwedzki – mówi Dziambor.

– Braun nigdy nie negował istnienia wirusa. Jego retoryka jest ostra, ale on chce przez to powiedzieć, że należy żyć dalej w normalny sposób. Co do tego zawsze się zgadzaliśmy, choć już tak nie walczę z nienoszeniem maseczek, jak on. On zrobił z tego sprawę ideową, a ja zrobiłem z tego żart, nadrukowując na nie hasła jak „Zlikwidować PIT” czy „Dobrowolny ZUS” – dodaje.

– Lockdown jest nieskuteczny i doprowadza do tego, że firmy bankrutują (…) Nie powinniśmy rozmawiać o tym, kogo zamknąć, a kogo otworzyć, tylko otworzyć wszystko – stwierdził Dziambor.

Źródło: Dziennik Bałtycki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *