Morawiecki nie zna litości! Rząd wdraża nowe podatki w trakcie pandemii…

Morawiecki nie zna litości! Rząd wdraża nowe podatki w trakcie pandemii…

Po raz kolejny rząd PiS dla naszego dobra – podnosi nam podatki! Premier twierdzi, że podatek cukrowy został wprowadzony, bo ma służyć zdrowiu Polaków. Szef rządu dodał, że dzięki wpłatom polskich przedsiębiorców z danin rząd ma środki, aby wspierać branże najmocniej dotknięte pandemią. Znowu za błędy rządu zapłacimy MY!

Dzisiaj na wspólnej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski zaapelowali do ozdrowieńców z COVID-19 o to, by oddawali osocze. Dzięki niemu być może uda się ocalić życia zakażonych na koronawirusa.

Czekają nas nowe podatki

Premiera podczas pytań od dziennikarzy został zapytany o nowe podatki i o to, czy rząd zamierza wdrażać w życie kolejne daniny w ramach “ataku fiskalnego”. Przypomnijmy, że, rząd Mateusza Morawieckiego w najbliższym czasie ma zamiar wprowadzić serię podatków. W tym m.in. podatek cukrowy, podatek od alkoholu w “małpkach”, podatek od spółek CIT oraz podatek handlowy.

Dalej premier dodał, że po złym drugim kwartale, trzeci zapowiadał pewne odbicie gospodarek światowych. Druga fala pandemii skutecznie jednak je powstrzymała i czwarty kwartał rysuje się w równie ciemnych barwach, choć recesja w nim jest inna, niż jeszcze w drugim.

Zanim premier po prostu odpowiedzieć na pytanie o podatki, wspomniał , że jego gabinet wdrożył tarcze finansową i antykryzysową, które pozwoliły uratować miejsca pracy w Polsce.

– W takiej sytuacji państwo polskie i rząd ma środki i na ratowanie tych branż, na ratowanie tych osób tych miejsc pracy, które są najbardziej zagrożone – powiedział Mateusz Morawiecki. – Z podatków właśnie polskich podatników […] ratujemy również gospodarkę, ratujemy te branże, które są w najtrudniejszym położeniu – powiedział Morawiecki.

To wszystko dla naszego dobra!

Premier na pytanie o podatek cukrowy, stwierdził, że ma on sprzyjać… zdrowiu Polaków. Jeżeli bowiem produkty z dużą zawartością cukru będą droższe, to obywatele nie będą chcieli po nie sięgać. Proste?

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *