Niedzielski wprost! “Mamy podpisane kontrakty na ponad 30 milionów osób, które są do zaszczepienia” [WIDEO]

Niedzielski wprost! “Mamy podpisane kontrakty na ponad 30 milionów osób, które są do zaszczepienia” [WIDEO]

Kolejne niepokojące słowa ministra zdrowia. Na antenie RMF FM Adam Niedzielski powiedział, że: My już mamy podpisane kontrakty na ponad 30 milionów (…) osób, które są do zaszczepienia.

Minister zdrowia był gościem u redaktora Rap berta Mazur lak w RMF FM. Tam potwierdził ci mówił w Polsat News, że rząd już zakontraktował dawki niezbędne do zaszczepienia wszystkich Polaków.

My już mamy podpisane kontrakty na ponad 30 milionów nawet nie dawek, tylko osób, które są do zaszczepienia – powiedział minister.

– My w przypadku Covid-19 jesteśmy we wspólnej grupie zakupowej europejskie – podkreślił.

Dalej minister dodał, że szczepionki w pierwszej transzy mają trafić do Polski już w grudniu tego roku i ma być ich wówczas około milion.

Jak podkreśla w wywiadzie Niedzielski, w pierwszej kolejności zaszczepić mają się przedstawiciele służby zdrowia oraz służb mundurowych, priorytet mają mieć również seniorzy.

– Dlatego my troszeczkę dzielimy to na dwa i przygotowujemy się tak, żeby w styczniu te pierwsze grupy, najważniejsze, czyli medyków, służby mundurowe, tych, którzy są najbardziej wyeksponowani na wirusa, po prostu zaszczepić – dodał Niedzielski.

– Reszta stopniowo, tak jak będziemy mieli dostarczane szczepienia na rynek. Tutaj deklaracje są takie, że w zasadzie w pierwszym kwartale będziemy mieli dostarczone tyle, że każdy, kto będzie chciał się, to się zaszczepi – powiedział.

Według ostatnich badań około 30-40 procent Polaków jest chętnych do przyjęcia szczepionki na koronawirusa. Czy rząd uszanuję wolę obywateli, czy zmusi nas do sczepień?

Źródło: rmf24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *