Paweł Kukiz odszedł z PSL! “Klub Koalicja Polska podziękował nam za współpracę”

Paweł Kukiz odszedł z PSL! “Klub Koalicja Polska podziękował nam za współpracę”

No i to było na tyle. Koniec sejmowego klubu Koalicja Polska. “Decyzją Rady Naczelnej PSL klub Koalicja Polska podziękował nam za współpracę” – poinformował Paweł Kukiz.

Jak podaje rmf24.pl dziś w Sejmie miało odbyć się spotkanie klubu Koalicji Polskiej. Po ponad 30 minut od rozpoczęcia posiedzenia Paweł Kukiz wraz z trójką swoich posłów: Stanisławem Tyszką, Pawłem Szramką i Jarosławem Sachajko zdenerwowany opuścił salę.

– Decyzję Rady Naczelnej Polskiego Stronnictwa Ludowego klub PSL-u – Koalicja Polska podziękował nam za współpracę – oświadczył dziennikarzom Kukiz.

Kukiz twierdzi, że zdziwiła go taka decyzja władz PSL.

– Nie jest to przyjemna decyzja. Ja nie miałem zamiaru ani nigdzie wychodzić, ani do nikogo przechodzić – mówił. Przed wyborami umawialiśmy się na wspólną realizację tylko tych punktów, które są przedmiotem umowy przedwyborczej, natomiast nie umawialiśmy się na głosowania w sprawie RPO czy uchwał o wiązaniu budżetu z praworządnością – podkreślał.

Co dalej z Pawłem Kukizem?

Lider Kukiz’15 powiedział mediom, że zamierza założyć koło poselskie. Pytany, czy dogada się z PiS, odpowiedział, że możliwe jest zbliżenie z każdym, kto zaakceptuje jego postulaty i zagwarantuje ich realizację.

– Mówię o jednomandatowych okręgach wyborczych, dniu referendalnym i obligatoryjności wykonania wyniku referendum przez władzę, mówię o sędziach pokoju, mówię o ustawie antykorupcyjnej – wyliczał. Jeżeli takie moce sprawcze będzie miał pan Zandberg, pan Czarzasty, pan Biedroń czy pan Budka i przyjmą te postulaty – to ja jestem do dyspozycji – powiedział.

– Nigdy nie miałem ochoty opuszczać Koalicji Polskiej – stwierdził na koniec Paweł Kukiz. Zaznaczył, że zaskoczyła go forma rozstania zastosowana przez PSL.

– Pan prezes Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) wielokrotnie mówił o tym, że Koalicja Polska to równorzędne podmioty, to Unia Europejskich Demokratów, środowisko konserwatystów Marka Biernackiego i Kukiz’15 – dodał Kukiz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *