PiS straci większość w Sejmie? Kołakowski chce zabrać ze sobą 10 posłów!

PiS straci większość w Sejmie? Kołakowski chce zabrać ze sobą 10 posłów!

To nie najlepszy czas dla Prawa i Sprawiedliwości. Protesty, zablokowane, ulice, nie radzenie sobie z pandemią to jak się okazuje nie jedyne problemy partii rządzącej. Okazuję się, że PiS może już niebawem stracić większość w Sejmie! Ponoć poseł Lech Kołakowski prowadzi rozmowy z co najmniej 10 posłami Zjednoczonej Prawicy.

Jak podaje “Super Express” PiS może w najbliższym czasie stracić większości w Sejmie. O takim scenariuszu mówi się już od kilku tygodni, ale jak dotąd Jarosławowi Kaczyńskiemu udaje się utrzymać kontrolę nad klubem PiS. Jedynym posłem, który opuścił szeregi Zjednoczonej Prawicy jest Lech Kołakowski. Jak twierdzi “SE” Kołakowski jednak prowadzi zaawansowane rozmowy z innymi politykami partii rządzącej.

– PiS występuje przeciwko rolnikom, na co ja nie mogę sobie pozwolić, bo to dzięki nim wygraliśmy wybory – mówi Kołakowski w rozmowie z “SE”, odnosząc się do “piątki Kaczyńskiego dla zwierząt”. Polityk nie ukrywa, że jego celem jest powołania do życia nowego koła, a może jak się uda nawet klubu w Sejmie.

PiS bez większości w Sejmie?

– Jeśli ktoś z tych 15 posłów, którzy sprzeciwiali się “piątce”, zechce ze mną rozmawiać o współpracy, to tak będzie – przekonuje Lech Kołakowski w tabloidzie.

“SE” informuje, że wstępne rozmowy już się toczą. Potwierdza to jeden z posłów Zjednoczonej Prawicy w rozmowie z tabloidem.

Zastanawiam się, czy rzucić legitymację partyjną – mówi anonimowy poseł partii rządzącej.

Przez kilka dni było niemal pewne, że z klubem PiS pożegna się także były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Polityk ostatecznie zmienił jednak zdanie i pozostał w klubie.

Byłem już zdecydowany na utworzenie koła, liczba posłów jest wystarczająca. Mogłem też odejść i zostać posłem niezrzeszonym, jednak po długiej, prawie dwugodzinnej rozmowie z Kaczyńskim podjąłem decyzję, że na razie pozostaję w klubie PiS, choć byłem zdeterminowany, żeby z tego klubu wystąpić – wyjaśnił Ardanowski.

PiS skusi Pawła Kukiza?

Jarosław Kaczynski jednak jako wybitny strateg ma plan B. Prezes PiS ponoć już znalazł sposób na ewentualne wyjście grupy posłów z klubu PiS i ryzyko utraty większości w Sejmie. Od tygodni nie jest tajemnicą, że PiS kusi część posłów Kukiz’ 15 do wstapienie w szeregi partii rządzącej.

Decyzje w tej sprawie – jak zastrzegają politycy partii rządzącej, z którymi rozmawiała Polska Agencja Prasowa – to raczej kwestia tygodni, a nie dni. Jedno jednak jest pewne, widać coraz większy rozpad w PiS-ie, a kolejne niepopularne społecznie ustawy mogą przekonać posłów do ucieczki z tonącego okrętu.

Źródło: Super Express

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *