Sośnierz ostro o UE! “Unia staje się IV Rzeszą Niemiecką!” [WIDEO]

Sośnierz ostro o UE! “Unia staje się IV Rzeszą Niemiecką!” [WIDEO]

Dobromir Sośnierz, Robert Winnicki i Artur Dziambor zwołali konferencję w Sejmie na temat tego, że banda czworga chce wpisania Unii Europejskiej do konstytucji. Przypomnijmy, że takie zapisy funkcjonowały w PRLu-u. Dobromir Sośnierz w piękny sposób stwierdził, że: “Unia staje się IV Rzeszą Niemiecką!”

Samą konferencje prowadził Robert Winnicki, który wyśmiał propozycję PSL-u, żeby wpisać UE do konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej. W pewnym momencie do mikrofonu doszedł Dobromir Sośnierz, który celnie pokazał czym jest Unia Europejska.

– Ja w czasie półtorarocznego pobytu w Parlamencie Europejskim, chciałem aby chociaż jedno ważne zdanie przebiło się do Państwa, do wszystkich Polaków, że Unia ma postanowiony kierunek marszu. Że Unia będzie SUPERPAŃSTWEM!  Z jedną walutą, z jedną armią, z jednym rządem – zauważa tą smutną prawdę poseł Konfederacji.

– To będzie IV Rzesza pod przewodnictwem Niemiec. Albo się nam to podoba, albo wypad, Są tylko te dwie opcje na stole. Podgrzewanie mrzonek o reformie Unii Europejskiej od środka, jest tylko bajką. Ja pytałem Pana premiera po expose, bo on powiedział,  że będzie reformował UE. Zapytałem go jak chce to zrobić? Jakie ma metody nacisku, by tą Unię od środka zmieniać? Co oczywiste premier nie odpowiedział – dodał Sośnierz.

– Teraz jak widzimy, to ja miałem rację, i to UE nas reformuję. Jeśli premier uważa inaczej, to chciałbym relacje z tego jak mu idzie reformowanie UE od środka? Chciałbym byśmy to zapamiętali – nikt nas nie będzie pytał o zdanie. UE jest tak zaprojektowane, żeby Ci, którzy nią kierują, dalej nią kierowali do końca świata i parę dni dłużej. Nike nas się nie pyta, czy nam się to podoba, że UE będzie IV Rzeszą niemiecką, a właściwie cały czas się nią staje – zauważa polityk.

– Dodajmy, że w traktatach jest napisane, że UE to stale pogłębiająca się integracja. To jest napisane w traktatach otwartym tekstem! Więc nie ma mowy, o cofaniu się w integracji, o cofaniu się integracji, bo to byłoby wbrew traktatowi. Więc Ci co mówią, że będą cofać UE do Europy ojczyzn – podtrzymują tylko szkodliwe mrzonki i utrudniają nam podjęcie trudnej decyzji – dodał.

– Czy pasuję nam bycie prowincją imperium  brukselsko-berlińskiego, czy nie? Czy chcemy się z tego wypisać – zakończył swoje wystąpienie poseł Konfederacji.

Poniżej całość.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *