Trump powiedział co musi się stać, by uznał porażkę w wyborach!

Trump powiedział co musi się stać, by uznał porażkę w wyborach!

Donald Trump oficjalnie oświadczył, w jakich okolicznościach opuści Biały Dom. Zrobi to tylko, jeżeli Kolegium Elektorów uzna zwycięstwo Joego Bidena. Mimo to obecny prezydent USA dalej wierzy, że wciąż ma szanse wygrać wybory.

– Jeżeli Kolegium Elektorów potwierdzi, że zwycięzcą wyborów prezydenckich jest Biden to oczywiście opuszczę Biały Dom i wy o tym wiecie – powiedział prezydent Donald Trump w przemówieniu do żołnierzy amerykańskich z okazji obchodzonego w czwartek Święta Dziękczynienia.

Wielu ekspertów twierdzi, że to kolejna wypowiedź Donalda Trumpa, która trochę brzmi jak godzenie się z porażką w wyborach prezydenckich. Wcześniej prezedent USA pisał na Twitterze, że dał swojej ekipie sygnał do rozpoczęcia procesu przekazywania władzy Joemu Bidenowi i jego ludziom.

Trump na Twitterze mówi co musi się wydarzyć, by opuścił Biały Dom

– Jestem pewien, że będziemy górą w tej walce. Jednakże, w najlepiej pojętym interesie kraju, dałem Emily Murphy i jej ekipie sygnał do rozpoczęcia procesu przekazywania władzy. Mojemu zespołowi nakazałem to samo – napisał na Twitterze prezydent Donald Trump.

– Chciałbym przy tej okazji podziękować Emily Murphy stojącej na czele GSA (General Services Administration) za jej niezłomne oddanie i lojalność wobec naszego Kraju. Była ona obiektem napaści, gróźb i nadużyć, a ja nie chcę, by to dalej było udziałem zarówno jej samej, jej rodziny, jak i podległej jej agencji – zaznaczył amerykański przywódca.

– Doradziłem Emily i jej zespołowi, by czyniła swą powinność, jeśli chodzi o stronę protokolarną. I to samo zaleciłem własnemu teamowi – napisał polityk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *