Morawiecki ogłosił, kiedy rozpocznie się wyszczepianie Polaków! [WIDEO]

Morawiecki ogłosił, kiedy rozpocznie się wyszczepianie Polaków! [WIDEO]

Mateusz Morawiecki w mediach społecznościowych wprost wskazał, kiedy rozpocznie się wyszczepianie Polaków! Co więcej powiedział, że do tego momentu musimy „stosować się do zasad pandemicznych”.

– Szczepienia przeciw koronawirusowi rozpoczną się pewnie od lutego, może od marca; będą przeprowadzane m.in. w szpitalach rezerwowych – oświadczył Morawiecki.

– Pamiętajmy, że przeciwnik, z którym walczymy jest zwodniczy i groźny, nasze przewidywania związane ze spadkiem zachorowań po wprowadzeniu zasad bezpieczeństwa sprawdzają się, ale pandemia na pewno nie powiedziała ostatniego słowa – dodał.

– Pozostaje wolna blisko połowa łóżek covidowych oraz 1/3 respiratorów. Szpitale rezerwowe przygotowujemy na wypadek pogorszenia się sytuacji epidemicznej, ale ich znaczenie będzie ogromne, kiedy na początku przyszłego roku rozpoczniemy szczepienia przeciw COVID-19. Pewnie od lutego, może od marca, ale mam nadzieję, że jak najwcześniej. To zależy od tego, jak szybko Europejska Agencja Leków będzie w stanie zatwierdzić szczepionki – stwierdził Morawiecki.

Następnie stwierdził, że powszechne punkty szczepień mają być organizowane m.in. w szpitalach rezerwowych. Poza tym sieć takich punktów ma być organizowana „wszędzie, w polskich gminach w całej Polsce”.

– Dziś do zwycięstwa przybliżają nas ci, którzy noszą maseczki, zachowują dystans i dezynfekują ręce. Nasza taktyka przeciwko koronawirusowi musi być konsekwentna (…) DDM to najlepszy lek, dopóki nie jesteśmy zaszczepieni – powiedział Morawiecki.

Przypominamy, że wcześniej rząd mówił o dobrowolności szczepień, po słowach premiera nie jesteśmy pewni, tego stanowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *