Korwin-Mikke MOCNO do rządu PiS! “Macie KREW na rękach!” [KORWiN TV]

Korwin-Mikke MOCNO do rządu PiS! “Macie KREW na rękach!” [KORWiN TV]

Janusz Korwin-Mikke udzielił nam gorącego komentarzu prosto z ław sejmowych. Prezes wraz z Karolem Wilkoszem rozmawiali w programie “Gorący Komentarz” o beznadziejnych decyzjach rządu ws. walki z koronką. “Macie KREW na rękach!” – grzmiał jeden z liderów Konfederacja.

Na początku programu przypomniano, mocne wystąpienie Janusza Korwin-Mikke w Sejmie, gdzie prezes mówił taki słowa.

– Czy rząd zdaje sobie sprawę, że przez to, że ratował ludzi chorych na Covid, zabijał tysiące ludzi? Przez to właśnie, że ostrzegałem w marcu, ostrzegałem w kwietniu, że jeżeli przeznaczycie szpitala, tylko dla chorych na Covid – to za pół roku, zwiększy się umieralność ludzi na inne choroby. Teraz ludzie nie umierają na Covid, na inne choroby umiera tysiąc ludzi więcej niż normalnie! To przez wasze działania rządu! Jakbyście nie robili nic, to by na Covid zmarło tyle samo ludzi, ale na inne choroby, umierałoby tysiąc osób mniej. Macie krew na rękach! – grzmiał prezes na sali Sejmowej.

Prowadzący program zapytał, czemu prezes powiedział tak mocne słowa?

– Kolega Braun użył nawet mocniejszych słów, mówił o zbrodniarzach. To już przesada, bo zbrodniarz to jest człowiek, który dane rzeczy celowo, ten rząd nie robi tego celowo, chce jak najlepiej a wychodzi nie jak zawsze, tylko gorzej niż zawsze. Tu chodzi o życie ludzkie, przypominam, że efekt działań rządu z krajami, które nie robiły tych wszystkich obostrzeń, czyli Białoruś, Brazylia czy Szwecja jest bardzo podobny. Mamy teraz już znacznie gorsze od nich wyniki, ale on i nie rozwalali gospodarki, a My to zrobiliśmy, a wyniki mamy gorsze niż oni. To dobitnie pokazuję, ze działania rządu były co najmniej nie skuteczne a nawet może i przeciw skuteczne – powiedział Korwin-Mikke.

– Nie jest ważna liczba zmarłych na Covid, Ważne jest co innego, zmarło w tej chwili mniej więcej dwa razy tyle ludzi co rok temu, z czego tylko cześć na koronawirusa. Dlaczego umiera reszta? To tłumaczyłem jeszcze w marcu, Jak pozamykacie szpitale i przeznaczycie je tylko na koronawirusa to być może uratujecie 100 ludzi na koronkę, ale w tym czasie umrze 200 na inne choroby, bo nie zostaną oni przyjęci. Ja słyszałem o historii jak jeden z moich znajomych  nie mógł być przyjęty na wyrostek robaczkowy, bo wszystkie łóżka były zajęta dla osób z koronką. I musiał jechać z Warszawy do Lublina! Na szczęście mu cudem po znajomości zrobili operację bo inaczej by umarł – zauważa poseł Konfederacji.

– Gdyby rząd nic nie robił, to byśmy mieli lekko licząc 600 zgonów więcej niż przed koronaświrusem dziennie. Czyli jak pomnożymy te 600 przez ostatnie 6 miesięcy, to daje 40 tysięcy ludzi, którzy zginęli, tylko dlatego, że rząd coś robi! Rząd nie rozumie, że życie samo sobie daję rade ze wszystkim. Działania rządu mogą tylko zaszkodzić – dodał Korwin-Mikke.

Poniżej całość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *