Łukaszenka ogłosił, że NIE przyjmie szczepionki! Decyzja jest nieodwołalna

Łukaszenka ogłosił, że NIE przyjmie szczepionki! Decyzja jest nieodwołalna

To już pewne, prezydent Aleksander Łukaszenka nie przyjmie szczepionki na koronawirusa. Białoruski przywódca twierdzi bowiem, iż fakt przejścia bezobjawowo choroby jest dla niego jednoznaczne z odpornością.

Jestem jednym z tych sceptyków … Tak po ludzku już to powiedziałem ministrowi (zdrowia – red.), on to zatwierdził, jest to w jego kompetencji, że nie będę szczepiony – powiedział w piątek Łukaszenka w rozmowie z zespołem Miejskiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego Chorób Zakaźnych w Mińsku. Fragment wideo został pokazany na kanale telewizji ONT.

Same szczepienia mają być na Białorusi w pełni dobrowolne. Według wstępnych informacji kraj przygotowuje się na zaszczepienie 1.2 miliona osób. Możliwe, że liczba zostanie zwiększona do dwóch milionych, ale będzie to zależało wyłącznie od chęci obywateli.

Przypomnijmy, w poniedziałek szef Ministerstwa Zdrowia Białorusi poinformował w oficjalnym komunikacie o rejestracji rosyjskiej szczepionki “Sputnik V”. Zostanie ona dopuszczona do użytku medycznego w najbliższym czasie. Szczepienia planowo mają rozpocząć się w styczniu 2021 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *