Będą kary w Sylwestra czy nie? Nawet Morawiecki tego nie wie! Zapytano go a on rżenie głupa! [WIDEO]

Będą kary w Sylwestra czy nie? Nawet Morawiecki tego nie wie! Zapytano go a on rżenie głupa! [WIDEO]

To się nie dzieje. Mateusz Morawiecki sam nie wie co ustanawia jego rząd! Będą kary w Sylwestra czy nie? Premier sam nie wie co odpowiedzieć na to pytanie… To nie są żarty.

Podczas konferencji prasowej z udziałem premiera doszło do lekko żałosnej sytuacji. Jako, że nikt nie wie czy można się przemieszczać w Sylwestra czy nie, jeden z dziennikarzy zapytał o to samego premiera Mateusza Morawieckiego. Sam to wprowadził to chyba wie? A gdzie tam…

Jeden z dziennikarzy zapytał – podkreślając, że chodzi wyłącznie o prawo a nie uznanie czy „rozsądek” – czy w Sylwestra będą kary za przemieszczanie się podczas wprowadzonej i uznanej przez samego premiera godzinie policyjnej?

– Chciałbym poprosić o jasną i precyzyjną wykładnię. Czy pana zdaniem można w Sylwestra w nocy bez konsekwencji prawnych wyjść na spacer. A jeżeli nie można, to jak mnie pan przekona, że to ustoi, utrzyma się w sądzie? Pytam nie o rozsądek, tylko o literę prawa – zapytał dziennikarz.

Odpowiedź była beznadzieja i niejasna, poza słowotokiem nic dalej nie wiadomo.

– Najlepiej przywołać sytuację z wiosny. Szanowni państwo, wiosną były wdrożone podobne ograniczenia. I nikt nie miał wątpliwości, że one powinny być przestrzegane [to nieprawda – red.]. To nie tylko apel do zdrowego rozsądku. To apel, żeby przypomnieć sobie, jak wszyscy przestrzegaliśmy przepisów i jak szybko dzięki temu mogliśmy osiągnąć niezłe rezultaty – niby odpowiedział premier Mateusz Morawiecki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *