Grzegorz Braun broni żołnierzy! Interweniuje ws. przymusowych szczepień w wojsku [FOTO]

Grzegorz Braun broni żołnierzy! Interweniuje ws. przymusowych szczepień w wojsku [FOTO]

Taka to dobrowolność szczepień według PiS-u. “Szczepienia w wojsku mają być dobrowolne, ale kto się nie zaszczepi, nie może liczyć na awans” – czytamy w piśmie wysyłanym przez MON do żołnierzy. Czyli chcesz karierę – zaszczep się! Na ten skandaliczny list zareagował Grzegorz Braun.

Dokument dla żołnierzy sporządził dyrektor Departamentu Kadr na polecenie szefa MON Mariusza Błaszczaka.

„(…) realizacja kluczowych z punktu widzenia Sił Zbrojnych RP informuję, że w roku 2021 tylko zaszczepieni żołnierze kierowani będą na kursy i szkolenia, w tym podoficerskie i oficerskie, a także na kursy kwalifikacyjne i doskonalące” – czytamy w fragmencie pisma.

Grzegorza Brauna interweniuje

Poseł Konfederacji nie pozostawił tej sprawy i zainterweniował. Dlatego wysłał w tej sprawie pismo do przewodniczącego Komisji Obrony Narodowej, Michała Jacha.

„Wnoszę o pilne zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia Komisji celem, rozpatrzenia sprawy wydanego polecenia Ministra Obrony Narodowej, nakazującego dyskryminację żołnierzy i oficerów służby czynnej, którzy nie poddadzą się szczepieniom przeciwko Covid-19.”

“Z treści dokumentu, który dołączam, a pochodzącego od Dyrektora Departamentu Kadr, jeśli – oczywiście – jest autentyczny, ale jest już w obiegu społecznym od pewnego czasu i nie został zdementowany, wynika, że Minister Obrony Narodowej wydał polecenie dyskryminacji tych żołnierzy i oficerów, którzy nie poddadzą się szczepieniom.” – czytamy dalej.

“Dyskryminacją jest uniemożliwienie części wojska uczestniczenia w „kursach i szkoleniach, w tym podoficerskich i oficerskich, a także kursach kwalifikacyjnych i doskonalących”.

“Powstała niedopuszczalna i skandaliczna sytuacja, bowiem w oficjalnym dokumencie Minister Obrony Narodowej łamie wprost Konstytucję RP, a mianowicie prawo do równego traktowania przez władze publiczne, której to zasady władze muszą przestrzegać.” – dodaje Braun.

“Z tej generalnej zasady wynika także zakaz stosowania dyskryminacji w życiu politycznym, społecznym i gospodarczym. Dyskryminacji tego rodzaju nie mogą usprawiedliwiać żadne przepisy i żadne przyczyny. Od zasady równości Konstytucja nie zna żadnych odstępstw i wyjątków.”

“Zatem powstała ekstraordynaryjna sytuacja, w której Komisja musi poznać przyczyny takiego stanu rzeczy i reagować.” – zauważa w piśmie polityk Konfederacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *