Łukaszenka ostro o koronaświrusie! „Każdy zaczyna coś kręcić (…) Szczerze Wam powiem, nie poddawajcie się tej psychozie” [WIDEO]

Łukaszenka ostro o koronaświrusie! „Każdy zaczyna coś kręcić (…) Szczerze Wam powiem, nie poddawajcie się tej psychozie” [WIDEO]

Prezydent Białorusi, Aleksandr Łukaszenka, w ostrych słowach komentuję światowego koronaświrusa! Polityk zadaje dość ciekawe pytania, komu ta niespotykana w dziejach sytuacja jest na rękę? “Komu to jest potrzebne? I jak to wykorzystał?” – pyta.

Trzeba oddać Białorusi, że w przeciwieństwie do państw Zachodnich i Polski nie niszczyła swojej gospodarki i nie wprowadzała lockdownu. Wydaje się, że ten kraj nie zwariował z powodu psychozy koronawirusa. Życie toczy się tam niemal tak samo, jak wcześniej. Ludzie spotykają się w knajpach, czy chodzą do wesołego miasteczka.

Mówiąc wprost dane worldometers.info, która gromadzą oficjalne statystyki dotyczące koronawirusa z całego świata, pokazują, że na Białorusi zakaziło się niespełna 200 tysięcy osób, z których 1,442 zmarło na koronkę lub Covid 19 z chorobami współistniejącymi. Czyli mają lepsze wyniki niż Polska, gdzie dożyna się gospodarkę wszelakimi restrykcjami i locdownami.

Komu to jest potrzebne? I jak to wykorzystał?

Prezydent Łukaszenka, na spotkaniu z wyborcami, zadał pytania, które mają skłonić do myślenia ws. mniemanej pandemii koronawirusa. Zadaje dość sensowne pytanie.

– Nie wirus, a psychoza. Dużo ciekawego Wam powiem. Pomyślcie na początku nad dwoma pytaniami. Pierwsze pytanie: Koronawirus to jest infekcja stworzona przez człowieka? Czy przypadkowo z powietrza się pojawiła? – zaczyna

– Komu ona była potrzebna?. Drugie pytanie. Nie odpowiemy na razie na to pytanie, ale powiedzcie… na świecie, zaczynając od moich kolegów polityków i kończąc niżej. Spróbowali to wykorzystać w swoich celach i interesach? – dodaje polityk.

– Pomyślcie nad dwoma pytaniami. Komu to jest potrzebne? I jak to wykorzystał?. Niektórzy ogłosili, że to jest wojna – przypomniał prezydent.

Dalej prezydent Białorusi wbiił małą szpilkę krajom zachodniej Europy. Nawiązał do różnych sytuacji w innych państwach, takich jak „żółte kamizelki” czy wybory.

– Każdy zaczyna coś kręcić (…) Szczerze Wam powiem, nie poddawajcie się tej psychozie. To jest gorsze niż koronawirus, więc zawsze wyciągam Was z tej choroby – podkreślił.

Na koniec zaapelował do rodaków.

– Wszędzie ta zaraza. Nie poddawajcie się tej psychozie – powiedział.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *