Dziambor ostro! “To jest ZBRODNIA na społeczeństwie! Tragedia” [KORWiN TV]

Dziambor ostro! “To jest ZBRODNIA na społeczeństwie! Tragedia” [KORWiN TV]

Artur Dziambor był gościem w telewizji KORWiN TV, tam wraz z Marcinem Janem Orłowskim rozmawiali o napiętej sytuacji w USA, o wydarzeniach w w Waszyngtonie (5 ofiar śmiertelnych), oraz o polityce krajowej. Polityk skomentował także sens podatku cukrowego.

Na początku zapytano posła Konfederacji o to co dzieje się w Stanach Zjednoczonych? Przypomnijmy, że zwolennicy Trumpa weszli do Kapitolu siłą.  W wyniku tych starć zginęło pięć osób. I ogólnie sytuacja w tym kraju jest bardzo napięta.

– No ja kibicowałem Trumpowi, ja uważałem, że on wygra te wybory. Nie wyobrażałem sobie, że w USA tak bardzo zmieniało się społeczeństwo przez te kilka lat, i tak bardzo zmienił się jego wizerunek. Choć oczywiście rozumiem tę zmianę, bo po większej analizie, to nie ma co się dziwić. Natomiast to co tam się wydarzyło, pięć ofiar śmiertelnych, próby wejścia i przerwania obrad, to tak naprawdę pokazuję chyba jak bardzo różni się amerykańska demokracja od tej, którą My znamy z Europy – zauważa Dziambor.

– Pięć ofiar śmiertelnych, bo ktoś tam robił coś co nie było dozwolone, i służby specjalne, ochronna, policja musiała reagować. Wyobraźmy sobie u Nas choćby jedną ofiarę śmiertelną podczas jakichkolwiek zamieszek? Jakie byłyby reakcje? Natomiast tam to jest coś całkowicie naturalnego, że prawo musi być przestrzegane, a osoby, które je łamią, muszą brać pod uwagę ewentualne konsekwencje. To jest pierwsza rzecz – dodaje poseł.

Trump przegrał wybory przez koronawirsa?

– Druga to trzeba przyznać, że Trump po prostu przegrał te wybory i ja wiem, że oczywiście bardziej chwytliwe są teorie spiskowe, że jak to wysterowano te wyniki, karty były oszukiwane itd. Rozumiem doskonale, że wiele osób grzeje takie typu podejście. Natomiast niestety trzeba jasno powiedzieć, że Trump przegrał te wybory – kropka. Przegrał je z wielu powodów, choćby dlatego, że całkowicie minął się z atmosferą związaną z koronawirusem. Między innymi przez akcję BLM, wiele było czynników, że Trump przestał być atrakcyjny, mimo, że był takim specyficznym człowiekiem. Na pewno będzie zapamiętany jako najciekawsza osobowość w historii prezydentów USA. Miałem nadzieję, że będą jeszcze z nim kolejne lata, ale nie wyszło. Teraz będziemy mieć prezydenta USA – raczej z tych nudnych – dodał polityk.

Dziambor o podatku cukrowymi i tłumaczeniu, że to dla naszego dobra

– Ten podatek cukrowy jest tyle ciekawy, że to jest namacalny przykład jak wygląda obciążenie podatkowe danego towaru i jak rosną ceny, gdy taki podatek wchodzi w życie. Parę dni temu wrzuciłem taką grafikę, gdzie tam było cena przed, i cena po. I tam pojawiło się dużo różnych zdjęć, ekstremalne było ze stacji Orlen, gdzie butelka dwulitrowa kosztowała 11 zł. Ale mimo to pojawiły się wpisy, gdzie ludzie pisali, że: widać Panie pośle, widać, że w sklepie Pan dawno nie był i Biedronce dają po 3zł.. Więc Pan kłamię. Próbowałem wytłumaczyć na czym sprzedać polega, promocje, zachęcanie do przyjścia do sklepu itd – podaje Dziambor.

– Najbardziej mnie bawiło, że w przypadku tego podatku, jest cała armia ludzi, komentuję to w ten sposób: bardzo dobrze, ja i tak nie piłem, więc mi to zwisa, że to jest droższe. Oraz druga grupa: bardzo dobrze, w końcu przestaniemy to świństwo pić. Ja pamiętam jak weszła ustawa, która zniszczyła istnienie sklepików szkolnych, czyli ustawa zakażająca sprzedaży słodkich napojów i drożdżówek w szkole. Cały sejm zagłosował za. Minęło kilka lat a otyłość wśród młodych ludzi rośnie. Teraz też oczywiście będzie podobny efekt – zauważa posęł.

Poniżej całość wywiadu. Polecamy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *