Papież Franciszek ujawnia, że zaszczepi się w przyszłym tygodniu. Krytykuje wszystkich negujących! “Wszyscy powinni się zaszczepić”

Papież Franciszek ujawnia, że zaszczepi się w przyszłym tygodniu. Krytykuje wszystkich negujących! “Wszyscy powinni się zaszczepić”

Papież Franciszek po raz kolejny pokazuję swoje lewicowe poglądy. Ostatnio powiedział w wywiadzie telewizyjnym dla komercyjnej włoskiej stacji Canale 5, że w przyszłym tygodniu zaszczepi się przeciwko koronawirusowi. Postawę osób, które nie chcą się szczepić określił jako „samobójczy negacjonizm”.

W wywiadzie Canale 5, który będzie wyemitowany w całości w niedzielę, ale już teraz do sieci wyciekły fragmenty rozmowy papież powiedział tak: „Uważam, że z etycznego punktu widzenia wszyscy powinni się zaszczepić, to opcja etyczna, bo stawką jest zdrowie, życie, także życie innych”.

Przy okazji zdradził, że sam zaszczepi się w przyszłym tygodniu. Wcześniej Watykan ogłosił, że kampania szczepień rozpocznie się tam w połowie stycznia.

„Zaczniemy tu szczepienia”, „ja zapisałem się, trzeba to zrobić” – oświadczył Franciszek.

Dalej powiedział tak: „Pamiętam, że kiedy byłem dzieckiem, był kryzys z zachorowaniami na polio, a wiele dzieci pozostało sparaliżowanych z tego powodu i panowała desperacja, by się zaszczepić”.

„Wiele matek było zdesperowanych. My dorastaliśmy w cieniu szczepionek, przeciwko odrze, przeciwko innym chorobom, szczepiono dzieci. Nie wiem, dlaczego ktoś mówi, że szczepionka jest niebezpieczna. Bo jeśli lekarze przedstawiają ją jako coś dobrego, co nie stanowi specjalnego zagrożenia, czemu jej nie przyjąć?” – zaznaczył papież.

Dalej papież widzę, że nie akceptuję wolnej woli innych ludzi, bo sceptyków nieprzebadanego preparatu nazywa wręcz samobójcami negocjanizmu.

“Jest samobójczy negacjonizm, którego nie potrafię wyjaśnić. Bo dzisiaj trzeba przyjąć szczepionkę” – dodał papież.

No cóż papież Franciszek ostatnio mówił same kontrowersyjne rzeczy. Ostatnio stwierdził, że prawo do własności prywatnej nie jest „absolutne i nietykalne”…Uczynił to w przesłaniu do sędziów, którzy zajmują się prawami socjalnymi w Ameryce i Afryce.

Źródło: wp.pl

One thought on “Papież Franciszek ujawnia, że zaszczepi się w przyszłym tygodniu. Krytykuje wszystkich negujących! “Wszyscy powinni się zaszczepić”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *