Panika w Hiszpanii. Pensjonariusze domu opieki zarażeni koronawirusem po przyjęciu szczepionki!

Panika w Hiszpanii. Pensjonariusze domu opieki zarażeni koronawirusem po przyjęciu szczepionki!

W hiszpańskim mediach wrze. El Pais podaje, że w domu opieki wykryto wielkie ognisko koronawirusa. Co przeraża ludzi, to fakt, że wszystkich  pensjonariuszy i pracowników zaszczepiono wcześniej na koronkę!

O całej sytuacji informuję hiszpański dziennik ‚El Pais”, który pisze o wykryciu dużego ogniska koronawirusa w gminie Calvia na Majorce. 55. – ponad połowa pensjonariuszy miejscowego domu opieki – i 14. pracowników jest zarażonych koronawirusem.

To jest zwłaszcza dziwne gdyż zarażenie wykryto u nich po zaszczepieniu szczepionką Pfizer/BioNTech, które miało miejsce 30 grudnia. Zaszczepiono wtedy wszystkich 104 pensjonariuszy i wszystkich pracowników. Pewne jest, że do zarażenia doszło po zaszczepieniu, bowiem przed tym wszystkim zrobiono testy na obecność koronawirusa.

Panika w Hiszpanii

Media podają, że kontrola wykazała, że 34. pensjonariuszy trafiło do szpitali. 21 przebywa w domu opieki, a pozostali są na kwarantannie.

Ministerstwo Zdrowia podaje, że szczepionka ma być skuteczna dopiero po przyjęciu 2 dawek. Pensjonariusze i pracownicy domu przyjęli zaś tylko jedną. Druga miała być im podana po 21 dniach.

Warto przypomnieć, że Hiszpania to jeden z takich krajów, które najgorzej radzą sobie z pandemią koronawirusa. Zarażonych zostało tam ponad 2 miliony osób, a 52 tysiące zmarło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *