Korwin-Mikke bez litości dla rządzących! “PiS jest gorszy od Niemców z 39 roku!” [WIDEO]

Korwin-Mikke bez litości dla rządzących! “PiS jest gorszy od Niemców z 39 roku!” [WIDEO]

Janusz Korwin Mikke na swoim kanale na YouTubie poruszył kwestię wykupienia przez Orlen grupy medialnej Polska Press. Oraz o tym, że działania gospodarcze PiS spowodowały większe straty niż Niemcy w 1939 roku!

– Mówi się Wam, że najlepiej Polską rządzącą Polacy, bo to nasz narodowy rząd. Otóż nie jest to prawdą, że najlepiej rządzą ludzie, którzy w danym kraju mieszkają. Weźmy taki przykład, Chińczycy za Mao byli rządzeni bardzo źle, a w Hong Kongu rządzili Brytyjczycy i byli rządzeni znakomicie. Najlepszy dowód na to, że uciekali z komunistycznych Chin do Hong Kongu – zauważa Korwin-Mikke.

– Dobrym królem był Władysław Jagiełło, który był Litwinem, dobrym królem był Stefan Batory, który był Węgrem, więc niekoniecznie Polska musza rządzić Polacy. Mamy tylko dzisiaj takiego hopla, to nam wmawiają rozmaici narodowcy, którym się mylą pojęcia – dobra narodu z dobrem państwa. To są dwie różne rzeczy. Państwo to chcą posady państwowe rządzący obsadzić, a my mówimy o dobrze narodu. Łotysze, Estończycy nie mieli swojego państwa nigdy w historii a czy teraz jako naród, żyją gorzej niż inne narody w Europie? Mają gorzej niż Polacy, co maja swoje państwo przez 1000lat? Nie utwierdzajmy takich bzdur, jest to po prostu nie prawda – dodaje poseł.

– Po co ja o tym mówię? Wczoraj byłem na posiedzeniu komisji Kultury i Środków przekazu, dlatego, że się nacjonalizuję polskie media, konkretnie Orlen kupił Polska Press, czyli media wcześniej kontrolowane przez niemieckie konsorcjum. I nagle wrzask, że dzięki temu wyrwano Niemcom narzędzia do propagandy. Trzeba się spytać czy ta firma z Pasawy, prowadziła jakąkolwiek proniemiecka propagandę? – dodaje prezes.

– (…) Pamiętajmy, że jest jeszcze jedna sprawa. Te gazety są w znacznej większości w papierze wydawane i te gazety wykazywały straty. Ta firma prowadziła to dla zysku, dlatego nie mogła sobie pozwolić na pisanie czegoś, co nie podoba się Polakom, bo po prostu te pisma by zbankrutowały. I one zaczęły odnotowywać straty, podobnie jak większość polskich pism. Wynika zatem obraz jasny, ta niemęcka spółka znalazła frajera, który kupił od nich upadającą prasę – dodaje polityk.

PiS jest gorszy od Niemców z 39 roku!

– Chciałem przypomnieć, że to nie rząd niemiecki zrobil locdown, tylko rząd polski. To rząd polski zrobił nam kwarantannę, która wyrządziła gigantyczne straty. To polski rząd a nie niemiecki, każe nam nosić maseczkę czy trzeba, czy nie trzeba. Powiedzmy jasno – straty gospodarcze jakie powstały w wyniku locdown-ów i kwarantann jakie zrobił rząd, są większe, niż straty jakie państwo polskie poniosło we wrześniu podczas kampanii wrześniowej. Podczas wojny polsko – niemieckiej – powiedział ostro Korwin-Mikke.

Poniżej całość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *