Schwarzenegger porównał Trumpa i jego zwolenników do nazistów! “Trump dążył do obalenia wyników uczciwych wyborów” [WIDEO]

Schwarzenegger porównał Trumpa i jego zwolenników do nazistów! “Trump dążył do obalenia wyników uczciwych wyborów” [WIDEO]

Fala krytyki na obecnego prezydenta przelewa się przez USA. Były gubernator Kalifornii i światowa gwiazda kina akcji Arnold Schwarzenegger ostro atakuję prezydenta Donalda Trumpa. Aktor mocno przeszarżował i porównała Trumpa i jego zwolenników do nazistów!

Arnold Schwarzenegger opublikował na swoim profilu film z przesłaniem do Amerykanów. Były gubernator Kalifornii, i jeden z największych gwiazdorów Hollywood kina akcji, ostro zaatakował Donalda Trumpa.

Aktor na nagraniu, które już polubiło ponad milion osób, przypomniał, że jest imigrantem i pochodzi z Austrii. Były gubernator na nagraniu wspomniał koszmar swojego dzieciństwa. Dodajmy, że Arnold urodził się dwa lata po zakończeniu drugiej wojny światowej. Jak wspomina, był to kraj złamanych ludzi.

Schwarzenegger opowiedział o swoim ojcu, który przychodził do domu pijany raz albo dwa razy w tygodniu i wyżywał się na rodzinie. Tak samo postępowali inni Austriacy, którzy nie mogli sobie poradzić z tym, co robili w czasie wojny. A Adolf Hitler był właśnie Austriakiem.

– Prezydent Trump dążył do obalenia wyników uczciwych wyborów, dążył do przewrotu, za pomocą kłamstw wprowadzając ludzi w błąd. Mój ojciec i nasi sąsiedzi także zostali zwiedzeni kłamstwami i wiem do czego takie kłamstwa prowadzą – mówił na  nagraniu Republikanin.

– Tłum nie strzaskał jedynie szyb na Kapitolu, lecz także idee, które braliśmy za pewne; nie wyważył jedynie drzwi do siedziby amerykańskiej demokracji, lecz podeptał zasady, w oparciu o które stworzono nasze państwo – dodał.

Atak na Kapitolu drugą Nocą Kryształową?

Była to noc prześladowań Żydów przeprowadzona w 1938 r. przez nazistowski odpowiednik Proud Boys (to prawicowy ruch zwolenników Trumpa ) Nie wszyscy byli wściekłymi antysemitami czy nazistami, wielu po prostu zgadzało się na tę drogę, krok po kroku – dodał Schwarzenegger.

Dalej były gubernator Kalifornii stwierdził, że wszystko zaczęło się od kłamstw i nietolerancji.

– Pochodzę z Europy, więc widziałem na własne oczy, jak sprawy mogą wymknąć się spod kontroli – podkreślił.

Schwarzenegger  w pewnym momencie nagranie pokazał też swój filmowy miecz Conana Barbarzyńcy. Porównał jego hartowanie z umacnianiem demokracji przez trudne dziejowe wydarzenia.

Nagranie poniżej.

Źródło: Twitter Arnold Schwarzenegger

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *