Mentzen OSTRO o rządzie PiS! “To jest zwyczajna bandyterka! PiS coraz bardziej zuchwały” [KORWiN TV]

Mentzen OSTRO o rządzie PiS! “To jest zwyczajna bandyterka! PiS coraz bardziej zuchwały” [KORWiN TV]

Sławomir Menztzen był gościem telewizji KORWiN TV. Tam wraz z Marcinem Janem Orłowskim rozmawiali o niezwykle nieporadnych próbach rządzenia krajem przez rząd PiS. O tym jak rządzący niszczą polską gospodarkę poprzez przedłużenie locdownu. Polityk skomentował także plany PiS-u ws. mandatów. “Przychodzi jakiś pajac z PiS-u i mówi, że każdy ma mieć obowiązek przyjęcia mandatu, czyli każdy ma obowiązek przyznania sie do winny”.

Na początku zapytano polityka o przedłużenie locdownu przez rząd PiS, mimo narastającego buntu społecznego, władza dalej zamyka gospodarkę.

– To jest właśnie bardzo ciekawa sprawa, bo przez wiele miesięcy zarzucaliśmy rządowi, że podejmuję decyzję w oparciu nie wiadomo o co. W końcu rząd wziął do siebie tą krytykę i w listopadzie opublikował taką śmieszną tabelkę – był taki śmieszny wykres, przy ilu zachorowaniach, jakie będą restrykcje. Był bardzo ładny plan, ale ja od samego początku mówiłem, że to jest bez sensu. Bo ta liczba wykrytych testów pozytywnych nie ma absolutnie nic wspólnego z liczbą chorych. Większość ludzie się w ogóle nie bada, przechodzi tą chorobę bezobjawowo. Co więcej osoby nawet jak mają objawy to się nie zgłaszają, bo wiadomo test nie leczy – zauważa Mentzen.

– Wiadomo, że tą chorobę leczy się objawowo, więc nie ma żadnego interesu, poza tym, że dostanie sie areszt domowy. Wiemy, że podejmowanie decyzji właśnie o to jest nie wiele mądrzejsze niż, podejmowanie decyzji w oparciu o porady wróżbity Macieja. Po kilku tygodniach rząd sam się odciął od tego genialnego planu i zaczął podejmować decyzję zupełnie w oderwaniu od tych wcześniejszych zapowiedzi. W momencie, przed świętami, kiedy liczba zachorowań zaczęła mocno maleć, oni zamiast przywrócić Nas do tej strefy żółtej, zrobili tą narodową strefę mroku. Teraz przedłużyli to do końca stycznia – dodaje polityk.

– To oznacza, że mamy do wyboru jedna z dwóch możliwości. Pierwsza jest taka, że rząd poszedł po rozum do głowy, chociaż w sprawie analizy rzeczywistości, że rzeczywiście nie ma co kierować się liczbą wykrytych testów pozytywnych, bo to jak mówiłem nic nam nie mówi. Albo co jest znacznie bardziej prawdopodobne, bo ten rząd rzadko kiedy chodzi po rozum do głowy. Zarzuciliśmy wszelkie własne próby podejmowania decyzji, badania sytuacji i robimy to co robią Niemcy! Oni ogłosili locdown, to My też ogłosimy lockdown. Niemcy powiedzieli, że ten locdown będzie do końca stycznia, to My też dajemy go do końca stycznia. Nieważne co się dzieje dookoła. Więc obawiam się, że będziemy robili po prostu to co robią Niemcy. I cały nasz aparat decyzyjni zostanie zdedukowany do tego co powie Pani Merkel – powiedział jeden z liderów Konfederacji.

Mentzen o planach PiS ws, mandatów

– To już jest zwyczajna bandyterka, nawet za PRL-u można było nie przyjąć mandatu i sprawa trafiała do jakiegoś kolegium do spraw wykroczeń. Przyjęcie mandatu jest tożsame z przyznaniem się do winny. Jeżeli ktoś przyjmuję mandat karny to stwierdza – tak, źle zrobiłem, złamałem prawo, zgadzam się na zapłacenie tego mandatu. Teraz nagle przychodzi jakiś pajac z PiS-u i mówi, że każdy ma mieć obowiązek przyjęcia mandatu, czyli każdy ma obowiązek przyznania sie do winny. To jest jakieś nie poważne – zauważa Mentzen.

Poniżej całość wywiadu. Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *