Trump nie żałuje słów o sfałszowanych wyborach! Co z dalej z impeachmentem?

Trump nie żałuje słów o sfałszowanych wyborach! Co z dalej z impeachmentem?

Prezydent USA Donald Trump został zapytany o odpowiedzialność za słowa, które według dziennikarzy tchnęły jego zwolenników do szturmu na Kapitol. Odparł dziennikarzom, że były one “całkowicie właściwe”. Dalej prezydent dodał, że demokraci, są żądni zemsty. Dlatego chcą go usunąć w ramach procedury impeachmentu.

Niestety ale Donald Trump już niedługo żegna się z urzędem prezydenta.  Według lewicowych mediów głowa państwa miała swoimi słowami o sfałszowanych wyborach miał podżegała do zamieszek i szturmu na budynek Kongresu, w którym parlamentarzyści mieli potwierdzić elekcję jego konkurenta, Joe Bidena.

Po zamieszkach, w których zginęło pięć osób, na Trumpa posypały się ogromne słowa krytyki. Facebook, Twitter czy Google zablokowali profile Trumpa. Pokazując jak w naszych czasach mocno działa cenzura.

Demokraci nie chcą czekać do 20 stycznia, kiedy kończy się prezydentura Trumpa. W Izbie Reprezentantów złożyli projekt w sprawie pozbawienia prezydenta urzędu, wskutek podżegania do powstania.

Donald Trump nie żałuje swoich słów o sfałszowanych wyborach

Projekt impeachmentu motywowany jest „niezdolnością do pełnienia urzędu” i „zagrożeniu bezpieczeństwa USA”. Wszczęcia procedury domagała się szefowa Izby Nancy Pelosi, nieprzekonany w tej sprawie był natomiast wiceprezydent Mike Pence.

Trump był dziś pytany o wszczętą wobec niego procedurę odwoławczą, która – już po 20 stycznia – doprowadziłaby do postawienia Trumpa w akt oskarżenia. Prezydent odparł niewzruszony.

“Działania w kierunku impeachmentu wobec niego powodują złość. Nie chcę przemocy” – powiedział dziennikarzom Trump.

Dalej obecny prezydent USA stwierdził, że nie ma sobie nic do zarzucenia w sprawie komunikacji ze zwolennikami tuż przed szturmem na Kapitol. „Moje słowa były całkowicie właściwe” – zakończył rozmowę z mediami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *