Zaczyna się! Dworczyk mówi wprost -“Rozpoczynamy masowe szczepienia”

Zaczyna się! Dworczyk mówi wprost -“Rozpoczynamy masowe szczepienia”

Zaczyna się masowe szczepienie Polaków. Szef KRPM Michał Dworczyk podczas konferencji prasowej przekazał tą informację o rozpoczęciu masowych szczepień. Poinformował o szczegółowych datach dla konkretnych grup wiekowych. Czy niedługo zacznie się zmuszanie obywateli do tego procederu?

– Zaczynamy szczepienia masowe – oświadczył Michał Dworczyk. Od 15 stycznia otwarta zostanie rejestracjia na konkretny termin szczepienia dla osób powyżej 80 roku życia. Tego dnia uruchomiony zostanie też formularz zgłoszenia chęci szczepienia dla wszystkich osób powyżej 18 roku życia.

Dalej na konferencji minister dodał, że 22 stycznia nastąpi otwarcie rejestracji dla osób powyżej 70 roku życia. Szczepienie tych osób rozpocznie się 25 stycznia.

– To szczepienie rozpocznie się w blisko 6 tys. punktach w całej Polsce – dodał.

– Między 15 a 22 stycznia rejestrować na konkretny termin szczepienia mogą się tylko seniorzy powyżej 80 roku życia. Podjęliśmy tę decyzję ze względu na rekomendacje Rady Medycznej, bo to ci seniorzy są najbardziej narażeni na ciężki przebieg koronawirusa – kontynuował Dworczyk.

– Na podstawie tego harmonogramu wystawiamy centralny kalendarz, w którym będzie zarejestrowane ponad 6 tys. punktów i każdy z tych punktów będzie miał wystawione sloty, kiedy można się zapisać na konkretną godzinę na szczepienie – powiedział szef KPRM.

Będziemy zmuszeni szczepić się corocznie!

Szef KPRM twierdzi, że rząd opanował „cały program, logistykę szczepień oraz zorganizował procesy w skali ogólnopolskiej”. Jednak co niepokojące polityk PiS twierdzi, że „wszystko wskazuje na to, że na Covid będziemy musieli się szczepić co roku”.

“Jeżeli zaszczepimy dużą grupę seniorów, to wtedy będziemy mieli mniej zachorowań wśród osób, które ciężko przechodzą COVID-19, a co za tym idzie mniej pacjentów w szpitalach i mniej zmarłych. Zapanujemy nad epidemią. Kolejny cel to zaszczepić w tym roku jak najwięcej Polaków i przygotowywać system na następne lata, bo wszystko wskazuje na to, że szczepić będziemy musieli się co roku” – powiedział polityk PiS.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *