Berkowicz zakpił z obostrzeń rządu PiS! Poseł nagrał wideo jak pije winko w otwartej restauracji. Zobacz jak to możliwe [WIDEO]

Berkowicz zakpił z obostrzeń rządu PiS! Poseł nagrał wideo jak pije winko w otwartej restauracji. Zobacz jak to możliwe [WIDEO]

Tak to jest jak się tworzy legislacyjnego bubla. Konrad Berkowicz opublikował na Twitterze film z jednej z krakowskich restauracji. Poseł Konfederacji pije winko i tłumaczy, na jakich zasadach lokal działa w czasie lockdownu. “Restauracja nie przyjmuje klientów, bo nie może, tylko zatrudnia testerów” mówi na nagraniu polityk.

O mniej więcej tygodnia trwa bunt przedsiębiorców, czyli tak zwana akcja #otwieraMY. Przedsiębiorcy, najczęściej z branży gastronomicznej i hotelarskiej otwierają swe lokale, niektórzy ot tak, inni by przechytrzyć rządzących szukają sposobów na obejście chorych przepisów. I tak restauracja Tesone poszukuję na już testerów! O całej akcji w mediach społecznościowych poinformował Konrad Berkowicz.

– Jesteśmy w restauracji „Tesone” na ulicy Kobierzyńskiej w Krakowie, która jako jedna z pierwszych w Polsce otworzyła się mimo lockdownu – zaczął Berkowicz. Polityk dodał, że w lokalu kilkanaście razy pojawiała się już policja.

– Wszystko jest w porządku, bo restauracja nie przyjmuje klientów, bo nie może, tylko zatrudnia testerów, którzy na umowę o dzieło, testują (posiłki – red.). Dzięki temu, w czasie lockdownu przed otworzeniem restauracji, kucharz może się wyszkolić – opowiada polityk.

Właściciel restauracji zachęca do testowania

– Zdecydowanie dbamy o to, żeby nasz personel był jak najlepiej wyszkolony. Stąd cały czas ciężka praca naszych testerów. Podnosimy kwalifikacje, pracujemy tak ciężko, jak się tylko da i już niedługo pokażemy wam nasze możliwości – przekonuje.

Dalej poseł Konfederacji  stwierdza na koniec, że niektóre restauracje zatrudniają Magdalenę Gessler, żeby się udoskonalić.

– Czym jest jedna Magda Gessler wobec kilkudziesięciu testerów każdego dnia? – mówi polityk Konfederacji.

Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami branża gastronomiczna pozostaje zamrożona, a restauracje mogą serwować posiłki jedynie na wynos. Ale na szczęście ten prawny gniot jest tak napisany, że pomysłowe osoby w duchu prawa mogą otworzyć swoje lokale. Dla teesterów oczywiście!

“Wieczór spędzamy w pierwszej, z powodzeniem otwartej od 30 października (!) krakowskiej restauracji „Tesone”. Załapaliśmy się nawet na interwencję policji, których było już kilkanaście – żadna nie zakończyła się karą. Jak to możliwe? Posłuchajcie! – napisał na Twitterze poseł. Zresztą zobaczcie to nagranie sami.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *